П'ятниця

24.05.2019

16:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Копав траншею і знайшов бомбу
Вже більше 68 років з часу, як німецько-фашистських загарбників вигнали з нашої країни, відгриміли останні постріли і вибухи Другої світової війни на нашій землі. Та ще до цього часу вона приховує у своєму тілі чимало небезпечних предметів. Починаючи будівельні роботи, острожанин В. і гадки не мав, що виявить дуже небезпечну знахідку – авіаційну бомбу ФАБ-50 часів Другої світової війни.

В інтерв’ю телеканалу «Сфера» рятувальники, які прибули на місце події і знешкодили небезпечну знахідку, розповіли, що у будь-який момент 50-кілограмова бомба могла вибухнути. Вона перебувала у бойовому стані, і знаходячись тривалий час у землі, деякі її деталі заіржавіли. Від будь якого необережного руху, удару вона могла детонувати і завдати чимало біди. Дуже добре, що чоловік, виявивши у землі невідомий предмет, обережно з ним поводився, відразу звернувся до правоохоронців. Таким чином лиха вдалося уникнути.

Журналістам власник земельної ділянки, на якій було знайдено бомбу, розповів, що вона знаходилась майже на півтораметровій глибині. Є кілька припущень, як там вона опинилась. Можливо, смертоносний вантаж був скинутий із літака і чомусь не розірвався, а глибоко «вліз» у землю. Не виключено, що бомба була викрадена десь зі складів і прикопана «для кращих часів» чи ще щось. Зрештою це не так важливо. Головне – що все добре закінчилось.

Дмитро Мельник, провідний фахівець відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю ТУ МНС України в Рівненській області, розповів, що авіаційна бомба містила у собі більше 20 кілограмів тротилу. При неконтрольованому вибуху, адже її деталі від перебування у землі заіржавіли, а вона була приведена у бойову готовність, ураження могли бути в радіусі близько 850 метрів. Житлових будинків на цій території немає. Їх у тому районі лише готуються зводити. Від вибуху міг постраждати той, хто виявив знахідку, а також випадкові дорослі люди, діти чи тварини, які знаходилися неподалік.

Після додаткового обстеження території група піротехнічних робіт АРЗ СП Територіального Управління МНС України у Рівненській області виявила ще одну небезпечну знахідку – артилерійський снаряд калібру 125 мм також часів Другої світової війни. Його і бомбу було обережно завантажено у спецавтомобіль і транспортовано у спеціальне місце, де було знешкоджено.

Виявлені на території нашого міста небезпечні предмети не єдині. Рятувальники кажуть, що з початку цього року на території Рівненщини піротехніки знешкодили уже більше 500 вибухонебезпечних предметів. Найчастіше люди натрапляють на снаряди та бомби під час виконання земляних робіт у весняно-літній період. Тому вони вкотре нагадують про необхідність обережного поводження із невідомими предметами, виявленими у землі.

– Якщо ви, чи ваші знайомі, натрапили на невідомі предмети у землі, які можуть виявитися вибухонебезпечними боєприпасами, відразу повідомляйте компетентні органи, – акцентує увагу читачів провідний фахівець відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю ТУ МНС України в Рівненській області Дмитро Мельник. – В жодному разі не беріть їх до рук, не кидайте, не випробовуйте ударами по них, не здавайте на металобрухт. Такі прості правила допоможуть зберегти життя і здоров’я вам і оточуючим…

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 371 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]