П'ятниця

26.04.2019

04:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Корисні поради для городників

Багато хто з дачників та городників стикався з проблемою несхожості насіння або поганої розсади. Зазвичай, ми починаємо грішити на неякісне насіння, або ж на недобросовісних продавців. Але давайте спробуємо з’ясувати, чи все ми правильно робимо? Ось перелік основних помилок при вирощуванні розсади:  

*Використання для приготування ґрунтової суміші взятого з городніх грядок ґрунту і торфу невідомого походження.

* Використання для вирощування розсади ємностей, в яких поганий дренаж, тому більшість насіння і паростків загине, так і не встигнувши зійти.

* Посів для вирощування розсади насіння, придбаного на ринку або у вуличних продавців. Купувати насіння потрібно лише в спеціалізованих насіннєвих магазинах. При цьому на пакеті з насінням мають бути зазначені кількість насіння, номер партії і термін придатності товару.

* Вторинна підготовка вже підготовленого виробником насіння. Це особливо відноситься до інкрустованого насіння, покритого кольоровою оболонкою. Його необхідно висівати тільки сухим.

* Надмірне заглиблення насіння в ґрунт при посіві, що може призвести до появи тільки одиничних сходів.

* Полив ґрунту в посівному ящику відразу після посіву насіння, так як при цьому насінини можуть бути затягнуті разом з водою вглиб ґрунту; ґрунт у ящику необхідно рясно полити теплою водою безпосередньо перед посівом насіння, а після посіву лише окропити теплою водою з пульверизатора.

* Згущений посів насіння. При цьому сіянці розвиваються нерівномірно, стебла у розсади витягуються, формуються крихкими.

* Посівний ящик відразу після посіву насіння поставлений на холодне підвіконня.

* Занадто висока температура повітря призводить до того, що розсада починає витягуватися, стає ніжною. Для дружнього проростання насіння більшості теплолюбних культур кращою в цей час буде температура 22-26 градусів, а для подальшого розвитку 20 градусів (виняток: баклажани та дині – 22-24 градуса).

* Недостатній полив веде до пересушування верхнього шару ґрунту, що призводить до загибелі проростків або відмирання коріння у молодих рослин.

* Полив розсади холодною, не відстояною протягом доби, водою. Температура води повинна бути не нижче 22-24 градусів.

* Вирощування розсади при недостатньому освітленні. Рослини при цьому витягуються і не здатні надалі дати великий урожай. Ящики з розсадою треба ставити на південне, сонячне підвіконня. У будь-якому випадку їх треба підсвічувати лампами денного світла так, щоб загальна тривалість світлового дня становила 12-14 годин.

* Запізнення з пікіровкою розсади овочів. Для більшості овочевих культур це необхідно робити після появи 1-2 справжніх листків. Після пікіровки рослини на 2-3 дні необхідно затінити від прямих сонячних променів.

* Не можна залишати розсаду без уваги після пікіровки. Перший полив після пікіровки проводять через 5-6 днів, а підгодівлю треба починати не раніше, ніж рослини приживуться і почнуть рости. Проводять їх зазвичай раз на 10 днів, чергуючи органічні і мінеральні добрива.

№9 від 22 лютого 2014 р. Категория: Корисне | Просмотров: 333 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]