П'ятниця

24.05.2019

15:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Кожна дитина неповторна...
У рамках виконання нових соціальних ініціатив Президента України щодо вільного забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної та початкової шкільної освіти, у відділі освіти виконкому Острозької міської ради систематично проводяться круглі столи, семінари, лекторії з цієї тематики. Велику роль в системі доступності дошкільної та початкової освіти відіграє соціально-психологічний та педагогічний супровід обдарованих малят, їх раннє виявлення і роль наступності у цій системі. Підтвердити вищевказане ми вирішили поспілкувавшись з методистом методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради Наталією Рачук.  

– Наталіє Сергіївно, що Ви думаєте про вільний доступ кожної дитини до дошкільної та початкової шкільної освіти у контексті нових соціальних та освітніх ініціатив Віктора Януковича та ролі наступності освіти, зокрема, тенденції до виявлення обдарованості дитини ще в стінах дошкільного навчального закладу або ж у початковій школі?

– Ініціативи відповідають дійсним вимогам сучасного темпу та часу розвитку маленького індивідуума. Кожна дитина неповторна. Учителям та вихователям необхідно виділити сильні та слабкі сторони кожної дитини та допомогти їхнім потребам. Обдаровані діти дуже критичні до себе і часом відрізняються несприятливим «Я – образом». Необхідно допомогти їм знайти реалістичне уявлення про себе. Особливо важливо згладити невідповідність між інтелектуальним розвитком і доступними руховими навичками.

– Скажіть, чи всі цьогорічні 3 і 5-ти річні дітки охоплені дошкільною освітою?

– Так, всі. І це добре, адже вже у стінах садочків наші педагоги-вихователі зможуть розгледіти обдарованість у кожній дитині. А ті дітки, які матимуть певні труднощі у навчанні, віднайдуть можливість отримати кваліфіковану і своєчасну корекцію. Саме тому загальноосвітні навчальні заклади міста та власне і ми – працівники відділу освіти тісно співпрацюємо з психологічною службою міста.

У зв’язку з цим протягом минулого навчального року силами працівників методичного кабінету, мною та керівником психологічної служби міста Сергієм Амбразюком проведено семінар-практикум для учителів, які працюють з обдарованими дітьми з теми «Розвиток пізнавальної самостійності, творчості та здібностей учнів початкової школи».

На семінарі-практикумі присутні ознайомились з принципами побудови програм для обдарованих дітей молодшого шкільного віку; основними аспектами вирішення проблеми розвитку творчих здібностей у дітей молодшого шкільного віку та психофізичними особливостями новоутворень обдарованих учнів молодшого шкільного віку.

Родина відіграє найважливішу роль в світі обдарованої дитини, тому вона повинна працювати в тісному контакті з педагогічним колективом. Обдарована дитина, яка навчається в одній групі із «середнячками», повинна мати можливість спілкуватися з настільки ж розвиненими однолітками. Навчати обдарованих дітей повинна людина, яка має спеціальну підготовку й відповідний досвід роботи.

 У підсумках роботи практичного семінару рекомендовано реалізувати постійну систему виявлення обдарованості, в якій беруть участь батьки, вихователі, вчителі; оптимальний і плановий перехід дитини з одного рівня на інший.

І на завершення скажу слова канадського педагога Томаса Уельса: «Одного інтелекту в житті недостатньо, тому потрібно розвивати цілеспрямованість, наполегливість і бажання розвитку творчих здібностей дітей». Сподіваюсь, що і надалі наша держава буде рухатись у правильному напрямку і наші діти завдяки новій соціальній політиці Глави держави зможуть ще у садочках та початкових класах заявити про себе, про свою ерудованість і геніальність…

Спілкувалася Оксана ДОБРОЖАНСЬКА
№39 від 28 вересня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 463 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]