Неділя

19.05.2019

23:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Краще одна маленька дія, ніж сто великих слів

Про добро та милосердя можна і слід говорити багато, але найкраще ці людські якості характеризує їхній носій. Хочеться розповісти нашим читачам про жительку Острога, яка чималу частину свого життя присвячує іншим людям. Просто так, тому що прагне допомогти. Алла Бережна – добра чуйна жінка, любляча дружина і мама, людина, яка завжди знайде місце в своєму житті для тих, кого обділила доля. Працює вона техніком-програмістом Острозького міжрайонного відділу лабораторних досліджень. А на громадських засадах Алла Бережна – волонтер Острозької організації Товариства Червоного Хреста України, член ради волонтерів області, голова первинного осередку ТЧХУ Острозького міжрайонного відділу лабораторних досліджень. 

– Бажання займатись ці­єю­ справою у мене виникло дав­но. Просто хотілося допомогти людям. Надто багато навколо неприємностей, нещасть, – розповідає Алла Вікторівна.

Жінка майже 15 років займається волонтерством, бере участь в усіх червонохресних заходах. Нині, коли проходить акція «Милосердя», разом з іншими волонтерами організовує різні заходи, збирає кошти для нужденних, продукти, медикаменти, все те, що є необхідним перш за все для людей, яких обділила доля – інвалідам, ветеранам Віт­чизняної війни, самотнім людям, які потребують допомоги, уваги. За її словами, нині до цієї категорії ще приєдналися вимушені переселенці з тимчасово окупованих територій. Для жінки це питання трохи болюче, бо реакція серед людей на вимушених переселенців  неоднозначна:

– Я намагаюся пояснити, що ці люди довірились нам, повірили в те, що на цій території до них не будуть відноситись вороже, і ми не маємо морального права відмовити їм, – вважає Алла Вікторівна.

Також, за її словами, багато самотніх людей похилого віку потребують, перш за все, не якоїсь матеріальної допомоги, а просто елементарної суспільної уваги:

– До прикладу, я відвідую самотніх бабусь, які залишилися одні, або діти яких перебувають за кордоном. Так їм дуже важлива увага. Я до них приходжу і вони розповідають мені про все: про те, що кішка захворіла, чи щось побачили по телевізору. Взагалі, наші старі люди – це джерело мудрості. Я часто їм телефоную, коли мені щось потрібно, якась порада чи рецепт. Вони усе розкажуть, їх просто потрібно почути.

Як розповідає Алла Вікторівна, самотні люди багато в чому недовірливі, не завжди погоджуються на допомогу, бояться, що їх можуть ошукати. Зрештою, це зараз час такий. Також, за її словами, чимало людей не розуміє, чим займається ТЧХУ. Товариство співпрацює з багатьма організаціями, ветеранською спілкою, територіальним центром, веде списки осіб, які потребують допомоги. Напередодні 9 Травня, коли реакція до цього свята в суспільстві неоднозначна, організація намагається більше уваги приділити ветеранам, аби вони знали і відчували, що держава про них пам’ятає.

– Звичайно, часу на все не вистачає. Хотілося б зробити значно більше, ніж можу. Зараз, як я вже говорила, багато допомоги потребують вимушені переселенці. Адже якщо наші самотні підопічні перебувають на місці, то переселенці потрапили в чужий край, для них це інший менталітет, інша атмосфера. Не можна їх залишати напризволяще.

Попри насичений темп життя, професійну діяльність та волонтерство, жінка цікавиться історією, особливо історією нашого міста, каже, що дуже любить Острог та його мешканців. На її думку, якщо людина проявляє хамство в Острозі, то це не острожанин, бо справжні острожани – виховані, інтелігентні, шляхетні люди. Також Алла Бережна вдячна своїй родині, друзям, близьким за підтримку і розуміння. Це додає їй сил у своїй не легкій, але благородній справі. Хоча, за її словами, справжнім творцям милосердя не потрібне визнання, бо найвища нагорода – вдячні очі тих, кому допомагаєш.

– Є такий біблійний вислів: «Щоб твоя ліва рука не знала, що робить права». Не в цьому суть милосердя, щоб щось зробити і показати це іншим. Суть милосердя в тому, що ти просто допомагаєш. Хай це буде невелика, але конкретна допомога. Адже краще одна маленька дія, ніж сто великих слів. Коли ми будемо так чинити, тоді світ стане набагато добрішим.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 18 від 30 квітня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 234 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]