П'ятниця

26.04.2019

16:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Кращий в Україні студент-інфекціоніст з Острога

Дуже приємно розповідати на наших сторінках про успіхи мешканців міста, випускників навчальних закладів, людей, які якимось чином причетні до Острога. Ось минулого тижня дізнався про черговий успіх випускниці 2010 року Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Катерини Смалюк (на верхньому фото). Вона, представляючи свій навчальний заклад, стала переможницею Всеукраїнської олімпіади. Це далеко не перший значний успіх острожанки. В 2011 році вона виграла конкурс і стала кращою студенткою Києва, брала участь в багатьох проектах. 

Тепер героїня моєї розповіді навчається на V курсі Національного медичного університету ім. Богомольця. Другий етап (перший – студенти змагалися на рівні вузів) Всеукраїнської студентської олімпіади з інфекційних хвороб проходив у Харківському національному медичному університеті 15 – 17 квітня. У ньому боролися за перемогу 23 студенти V та VI курсів з 12 вищих медичних навчальних закладів Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Полтави, Чернівців, Сум, Тернополя, Харкова, Одеси, Івано-Франківська та Запоріжжя.

З Катериною Олексіївною я спілкувався, коли вона приїхала на травневі свята додому. Для нашої газети вона розповіла, що олімпіада складалася з чотирьох турів. У першому – студенти відповідали на тестові завдання з програмних питань за форматом «Крок-2». В другому турі вирішували клінічні задачі підвищеної складності.

Під час третього туру учасники творчого змагання, після жеребкування, збирали по 15 хвилин лікарський анамнез хворих, які перебували на лікуванні в інфекційному відділенні обласної лікарні у присутності члена журі. Потім студенти, також по 15 хвилин, мали можливість оглянути хворого. За їх підсумками та на підставі аналізів необхідно було поставити попередній і остаточний діагноз, задокументувати отриману інформацію в історії хвороби, призначити лікування. Лише кращі студенти, які набрали більше 120 балів, мали право провести складне спілкування з компетентними членами комісії, досвідченими медиками та викладачами. Вони прискіпливо перевіряли знання студентів, а також задавали багато запитань щодо пацієнта, якого оглядали під час третього туру.

За підсумками чотирьох турів острожанка, випускниця першої міської школи Катерина Смалюк, була визнана переможницею творчих змагань. Про це свідчить диплом за підписом голови комісії – ректора вузу-господаря, де проводилась олімпіада. Друге місце посів представник Харківського медуніверситету, третє розділили представники Полтави та Сум. Також студентам вручали дипломи за краще клінічне мислення та командну роботу.

 Ця перемога додала острожанці багато рейтингових балів для оцінки її навчальної і наукової роботи та громадської діяльності. Це надасть їй переваги на VI курсі під час розподілу за спеціальностями та місцем майбутньої роботи. Я розпитував про плани на майбутнє. Дівчина каже, що на першому плані у неї навчання. Проте, вона має намір пов’язати свою роботу з лікуванням інфекційних хвороб. Можливо, через 2-3 роки вона працюватиме в Острозі чи Рівному, може, столиці. А ми поки що вітаємо Катерину Олексіївну з чудовою перемогою і бажаємо їй і далі здобувати перемоги в різних професійних конкурсах, а головне – над хворобами людей для нашого спільного блага.

На закінчення нагадаю, що Катерина Смалюк, крім того, що вона на відмінно навчається, була переможницею престижного регіонального конкурсу «Кращий студент Києва» в 2011 році (ми про це розповідали на своїх сторінках), є громадською активісткою, брала участь в різних творчих змаганнях та проектах. Думаю, що це дуже гарний приклад для наших нинішніх учнів шкіл міста, гідний для наслідування.

Всеволод МОТОРНИЙ

№ 19 від 8 травня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 290 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]