Четвер

18.04.2019

19:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Крізь терни дитячих сліз ….
Щоб упевнитись, як саме виконуються нові соціальні ініціативи Президента України на місцях щодо аспектів допомоги місцевої влади матерям та, зокрема, сім’ям, що опинились у скрутних життєвих ситуаціях, ми вирішили поспілкуватись з керівником відділу у справах неповнолітніх виконкому Острозької міської ради Галиною Ковальчук та спеціалістом Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дарією Бутріною.  

Галина Валентинівна розповіла, що їх відділ займається різноплановими соціальними проблемами, що стосуються неповнолітніх та їх сімей. За її словами, працівниками відділу ведеться реєстр неповнолітніх дітей по мікрорайонах міста та приналежності до навчальних закладів; банки даних, зокрема, неблагополучних сімей, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, схильних до правопорушень та тих, що вже перебувають на обліку у відділі кримінальної міліції у справах неповнолітніх. Зі всіма категоріями таких дітей та їх сімей, родин ведеться соціально-підтримуюча та превентивна робота. Відділ у справах неповнолітніх тісно співпрацює з усіма місцевими державними органами та організаціями, зокрема,  відділом освіти виконкому Острозької міської ради, Острозькою міською психолого-медико-педагогічною консультацією, відділом кримінальної міліції у справах неповнолітніх, міським відділом соціального захисту населення, Острозькою районною поліклінікою та рядом інших. На сьогоднішній день, аби повноцінно дбати про різноспекторний характер проблем сімей, що знаходяться у важких життєвих обставинах, силами всіх вищевказаних відділів та служб, та згідно до соціальних норм законодавства України, ведуться спеціальні картотеки та банки даних, що регулярно оновлюються.

Більш детальніше про життя таких сімей розповіла спеціаліст Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді Дарія Бутріна. Так, для прикладу, вона описала декілька складних життєвих ситуацій людей, з якими вона безпосередньо працює.

– У сім’ї Островських (з етичних міркувань та згідно норм чинного законодавства, що стосуються публікації в ЗМІ персональних даних людей, прізвища та всі імена будуть змінені) мама, народивши дитину, втратила свій паспорт, унеможлививши цим самим факт реєстрації новонародженої дитини. Я, звісно, допомогла молодій мамі відновити втрачений документ та зареєструвати нового жителя міста.

Інша жінка, молода, одинока Вікторія Пустова, маючи вже двох неповнолітніх дітей, завагітніла утретє. У розпачі, що має вже двох неповнолітніх дітей на утриманні, вагітна втретє вирішує відмовитись від дитини (до речі, про цю ситуацію нам розповіли небайдужі люди). Завдяки роботі нашого штатного психолога та за всілякої підтримки з боку нашої служби (адже виконуємо в першу чергу обов’язки, що покладені на нас державою та нашим Гарантом) молода мама Віка все ж таки залишила дитину. Зараз знаходиться під нашим наглядом та соціальним супроводом. До слова, Вікторія сказала, що підбере ім’я для дитинки з імен наших працівників…

Під нашим наглядом у нас також знаходиться сирота Максим Зайдюк, що проживає разом зі своїм дідусем. Так, як Максим вже підліток, то працівники служби залучають його до вибору майбутньої професії, відвідувань клубів за інтересами. Цим намагаємось хоч якось компенсувати цій дитині брак батьківського тепла та любові, віднайти впевненість у своїх сильних сторонах, щоб в подальшому він міг повноцінно реалізувати себе.

Крім цих ситуацій, є й більш драматичніші, коли при живих батьках діти стають сиротами, коли перші живуть під впливом згубних звичок. В таких сім’ях діти – це мов бур’ян при дорозі: в голоді, холоді, антисанітарних умовах, одинокі та нещасні. І тут ми намагаємось допомогти, чим можемо: підключаємо до супроводу правоохоронні органи, відвідуємо такі сім’ї регулярно та згідно з графіком, купуємо продукти харчування, надаємо гуманітарну допомогу одягом, є й крайні заходи – подаємо відповідні клопотання про позбавлення батьківського піклування та направлення дітей у дитячі будинки, будинки сімейних типів, інтернатні установи, – де про дітей буде піклуватись держава. Ось так і працюємо, намагаючись щоб всі наші діти завжди були усміхнені!

Роблячи ось такі, на перший погляд прості та банальні речі, ми, дорослі, хочемо, щоб країн «Дитинства» та «Щасливої сім’ї» віднайшла на своїй казковій мапі місце і для Острога….

Олександра ЖИТНЯ
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 265 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]