П'ятниця

19.04.2019

10:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Крути – символ героїзму, жертовності та незламності

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих...
Павло ТИЧИНА

В Україні 29 січня відзначали День пам’яті героїв Крут. Саме там, у 1918 році, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Битва набула особливого значення у свідомості багатьох завдяки героїзму загону української молоді.

В Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» в рамках тижня історії до цієї історично важливої дати організовано інформаційну слайд-виставку «Пам’яті героїв Крут» та проведено відеолекторій з учнями 8 класу – «29 січня – День Слави» (зав. бібліотекою Марія Свинарчук), під час якого гімназисти переглянули історичну реконструкцію подій. Адже тривалий час подробиці Крутянського бою залишалися невідомими і скоріше нагадували міф: проти багатотисячного більшовицького війська український уряд безжально кинув необстріляну молодь – студентів та гімназистів. Вони хоробро билися, але всі загинули у нерівному бою. І лише через багато десятиліть, після виявлення окремих документів і публікацій численних спогадів, з’явилася можливість відтворити обставини бою.

Змінні експозиції дитячих малюнків у фойє навчального закладу передали бачення сучасної молоді історичних подій минувшини, доповнили їх емоційним змістом.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму, жертовності та незламності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Минуло майже сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.

Софія РАДИСЮК,
голова комітету з питань навчання учнівського самоврядування, голова бібліотечного активу Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія»

№ 6 від 7 лютого 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 250 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]