П'ятниця

26.04.2019

17:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Культура
Ключі Романа Реваковича

Нещодавно студенти Національного університету «Острозька академія» мали унікальну нагоду поспілкуватися із всесвітньовідомим композитором, диригентом, музикантом Романом Реваковичем – людиною, що народилася і виросла в Польщі, але з дитинства вважає себе українцем. Хоча, за словами гостя, шлях до українського світу був для нього не надто простим.
Читати далі
                                                                                                          №47 від 24 листопада 2012 р.


А він віршував експромтом...

Не так давно Україна відзначила День української писемності та мови. Отож, доречно згадати людей, які не лише розмовляли рідною мовою, а робили її ще більш чарівною, принадною, використовуючи різні засоби її вдосконалення. В тому числі і складали вірші. Саме одного такого талановитого чоловіка згадую і шанобливо схиляю голову.
Читати далі
                                                                                                          №47 від 24 листопада 2012 р.


Душа у нитці на 20 тисяч

Цього тижня у галереї НаУОА відкрилася виставка творчих робіт члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України, Богдана Губаля. На виставці представлено близько 20 гобеленів, створених за власними ескізами митця. Ціна одного такого виробу від 18 до 20 тисяч гривень. Автор поділився з нами деякими секретами своєї творчості.
Читати далі                                                                                                          №45 від 10 листопада 2012 р.

Іменинна осінь поета у рідному селі

У  минулу погожу осінню днину літературною столицею Рівненщини стало село Милятин Острозького району. Сюди на відзначення 113-річчя від дня народження видатного українського поета Олекси Стефановича завітали письменники з Луцька, Шумська, Рівного, Острога. Адже народився наш земляк 18 жовтня 1899 року тут. Тому у рідному селі поета відбулися дві визначні літературні події з ініціативи Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України.
Читати далі                                                                                                          №43 від 27 жовтня 2012 р.

В його картинах оживає історія

Острожчина багата художниками. Як і колись, так і тепер, пишуть краєвиди рідної природи, красу величних архітектурних споруд минулого і сучасності, портрети наших сучасників і відомих діячів минулого чимало митців відомих вже широкому загалу і не дуже. Справжнім відкриттям для шанувальників живопису став художник Петро Чумак.
Читати далі                                                                                                          №41 від 13 жовтня 2012 р.

Як кухарка генеральшою стала

Мудрість жінки, важливість простих людських цінностей та професіоналізм акторської гри продемонструвала вистава «Наполеон та корсинка», з якою знову завітали до Острога актори Рівненського обласного музично-драматичного театру цього вівторка. П’єса на дві дії з жартівливими діалогами та оригінальним сюжетом спонукала глядачів, яких була повна зала, замислитись над одвічними питаннями. А ще прем’єра подарувала добрий вечір, гарний настрій і привід для дружніх дискусій.
Читати далі                                                                                                          №40 від 6 жовтня 2012 р.

Музика ще й лікує!

Вже стало доброю традицією у перший день жовтня відзначати Міжнародний день музики. Це свято було призначене на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО з ініціативи відомого російського композитора Дмитра Шостаковича ще в 1975 році. Можливо, дата для святкування цього дня була обрана невипадково, оскільки осінь є улюбленою порою року багатьох видатних художників, музикантів та письменників. Осінь – красива і різноманітна, як сама музика.
Читати далі                                                                                                          №39 від 29 вересня 2012 р.

В Острозі побуває Наполеон!

На початку жовтня в Острог вчергове завітає творчий колектив Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру. Цього разу острожани стануть свідками історії про видатну постать в історії Франції, Наполеона Бонапарта. У комедії на дві дії «Наполеон та корсиканка» імператор постане у незвичній іпостасі.
Читати далі                                                                                                           №38 від 22 вересня 2012 р.

Хор «Благовість» співав у Пересопниці

Минулоріч батьківщина української першокниги на теренах Великої Волині, село Пересопниця, отримала друге дихання. Саме тут, у колишньому княжому місті, на честь 450-річчя створення Пересопницького Євангелія з ініціативи обласної влади було споруджено культурно-археологічний комплекс «Пересопниця». Цьогоріч на відзнаку його першорічниці в погожий другий вересневий день тут урочисто відбувся фестиваль духовного співу та поезії «Блага вість». У ньому брали участь хори всіх конфесій Рівненщини, а також закладів освіти і культури.
Читати далі                                                                                                          №36 від 8 вересня 2012 р.

Увічнили Острог на полотнах

Підбивали підсумки художнього пленеру та відкрили виставку робіт художників 20 серпня у підземній художній галереї Національного університету «Острозька академія». Митці оцінювали роботи колег, говорили про наше місто, як джерело натхнення, висловлювали сподівання на плідні зустрічі в майбутньому.
Читати далі                                                                                                          №34 від 25 серпня 2012 р.

Братство імені князів Острозьких. Відродження заради збереження

Як і 103 роки тому, з ініціативи молодих дослідників (студентів Національного університету «Острозька академія»), краєзнавців і небайдужих до історії свого міста та краю людей, відновлює свою діяльність Братство імені князів Острозьких. Історія організації є однією з найважливіших сторінок культурного розвитку Острожчини поч. ХХ ст. Засноване в 1909 році, у центрі своєї уваги Братство ставило освітню і культурну діяльність князів Острозьких та Острозької академії. Воно взяло за мету збереження, вивчення, відбудову пам’яток острозької старовини, розробило широку історико-просвітницьку програму. Саме завдяки зусиллям братчиків, серед яких були відомі культурно-освітні та релігійні діячі, було здійснено реставрацію Вежі Мурованої (Острозький замок) на Замковій горі; формувалися колекції рукописів, стародруків, портретного живопису, церковних старожитностей. Результатом цієї кропіткої роботи стало відкриття історичного музею (нині – Краєзнавчий музей) 24 серпня 1916 року.
Читати далі                                                                                                          №34 від 25 серпня 2012 р.

Світ наших захоплень

Хобі, захоплення — важлива частина життя людини. Настільки важлива, що одне з перших питань, яке задасть вам англієць при знайомстві, буде «Яке у вас хобі?». Все дуже просто: роботу людина вибирає найчастіше з меркантильних міркувань, і вона може приносити гроші, але при цьому — не подобатися. А хобі — це життєве захоплення людини (тимчасове або постійне), яким вона займатися хоче, причому із радістю і не шкодуючи часу і сил («справі час, а хобі — все інше»). Значить, хобі може нам розповісти про те, до чого людину тягне, з якими однодумцями їй буде спілкуватися цікаво, які у неї «таргани в голові» і навіть про те, які в людини у цей час найважливіші потреби.
Читати далі                                                                                                          №32 від 11 серпня 2012 р.

Острозькі художники міжвоєнного періоду

Імена цих місцевих художників відомі лише вузьким колам острозьких старожилів. Проходять часи, і вони можуть забутися взагалі. Тому ця стаття і виставка робіт, яка відкрита в краєзнавчому музеї (Замок кн. Острозьких) буде скромним дарунком світлій пам’яті талановитих майстрів Острога.
Читати далі                                                                                                          №29 від 21 липня 2012 р.

На Івана Купала нічка мала…

З метою розвитку українського аматорського мистецтва, відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності, встановлення творчих стосунків між аматорами областей України та країн зарубіжжя щороку у місті Корець проводиться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Зелене Купало в літо упало».
Читати далі                                                                                                          №28 від 14 липня 2012 р.

Як у Острозі сватались

Початок вихідних днів минулого тижня ознаменувався для острожан прем’єрою музичної комедії «Сватання на Гончарівці» за п’єсою Григорія Квітки-Основ’яненка. Із нею завітав до міста Рівненський обласний академічний музично-драматичний театр. Найпопулярніша вистава сезону зібрала і в Острозі повен зал глядачів.
Читати далі                                                                                                           №27 від 7 липня 2012 р.

І з «Артека» повернувся переможцем!

Працюючи в газеті, завжди цікаво відслідковувати долі героїв своїх публікацій. І подвійно приємно чути про нові успіхи і досягнення молоді. Так, навесні «Замкова гора» писала про перемогу у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини» юного острожанина Максима Борінова. І ось приємна звістка: хлопчик виграв і заключний, всеукраїнський етап конкурсу у своїй номінації.
Читати далі                                                                                                          №24 від 16 червня 2012 р.
«Крок до зірок»

Нещодавно в Острозькій дитячій музичній школі відбулось свято, якого немає у жодному календарі – випускний вечір. Це одна з хвилюючих і пам’ятних подій у житті школярів, якої вони з нетерпінням чекають чи не з самого початку навчання.
Читати далі                                                                                                          №24 від 16 червня 2012 р.

Справжня краса мелодії – краса музики

Якщо в концертному залі ми опиняємось наодинці з музикою, з мелодіями, які ведуть нас за собою, не будемо поспішно ділити їх на гарні й погані. Спробуємо зрозуміти, що вони висловлюють, про що розповідають. Саме тому нещодавно протягом усього тижня в актовій залі музичної школи збиралось повно глядачів – батьки, бабусі і дідусі, родичі і просто знайомі наших вихованців.
Читати далі                                                                                                          №23 від 9 червня 2012 р.

Лідії Спаській на зміну

Роботи цієї талановитої випускниці Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» ваблять своєю досконалістю і красою. Дивлячись на картини Тетяни Овсійчук, складається враження, що вони написані зрілою художницею, а не тендітною дівчиною.
Читати далі                                                                                                          №22 від 2 червня 2012 р.
Хор „Елеос” відкрив Міжнародний фестиваль

Зведений колектив хору Національного університету „Острозька академія” та Молодіжного камерного хору представив м. Острог на Міжнародному фестивалі духовного співу „Кременецькі хорові вечори Ave Maria”, який відбувся нещодавно. Уже всьоме у м. Кременці (Тернопільська обл.) у День міста зустрічаються колективи з різних куточків України та закордоння, щоб поділитися досвідом виконання духовної музики та подарувати гостям свята незабутні враження.
Читати далі                                                                                                           №22 від 2 червня 2012 р.
Творчий звіт класу

В Острозькій музшколі вже стало доброю традицією в кінці року викладачам звітувати про роботу свого класу. Минулого тижня викладач по класу фортепіано Валентина Куришина продемонструвала диво-концерт з учнями свого класу.
Читати далі                                                                                                           №22 від 2 червня 2012 р.

Звітували наймолодші

В Острозькій музичній школі – пора іспитів, звітних концертів. Особливо наполегливо готувалися до цього першокласники. І ось свято наймолодших.
Читати далі                                                                                                           №21 від 26 травня 2012 р.


Апостолу музики присвячувалось

Минулого тижня Острозька музична школа вкотре продемонструвала, що музика творить дива, творчість здатна піднімати настрій, а рівень організації дозвілля заслуговує щирих слів вдячності і захоплення. Саме тому після закінчення вечора, присвяченого 170-річчю Миколи Лисенка, в залі довго звучали бурхливі овації та оплески.
Читати далі                                                                                                           №21 від 26 травня 2012 р.


Згадувати важко, пам’ятати – треба!

Урочиста церемонія відкриття пам’ятника воїнам, які загинули під час війни в Афганістані, відбулась у п’ятницю, 18 травня, у міському сквері ім. Сагайдачного. Багато острожан, гостей міста, представники влади краю, ветерани афганської війни вшанували пам’ять тих, хто поліг у далекій країні, помер від фізичних і душевних ран після повернення додому, вклонялися живим героям. Присутні також побачили того дня прекрасний концерт, показові виступи воїнів спецназу, багато спілкувалися та фотографувалися.
Читати далі                                                                                                           №21 від 26 травня 2012 р.

…І ожили легенди Замкової гори

Такого на Замковій горі ще не було. Там, ніби за бажанням могутнього чарівника, розірвавши тісні обійми темної ночі, вмить запалали смолоскипи і овіяне легендами місце ожило – з нічного мороку з’явились середньовічні лицарі у латах, Гальшка Острозька, її дядько Василь-Костянтин, слуги та інша челядь. Так починалась вночі з 17 на 18 травня презентація нічної музейної екскурсії «Легенди Замкової гори». Захід був присвячений Міжнародному дню музеїв, який організував дружний колектив Державного історико-культурного заповідника м. Острога з допомогою свої друзів.
Читати далі                                                                                                           №21 від 26 травня 2012 р.


«Браво» – дитячій творчості!

У п’ятницю, 11 травня, Острог приймав учасників ІХ обласного фестивалю-конкурсу художньої творчості інтернатних закладів «З вірою в майбутнє», присвяченого Дню захисту дітей. 133 юних вихованців та їх наставники демонстрували на сцені РБК свої вміння та знання, відпочивали духовно та фізично.
Читати далі                                                                                                          №20 від 19 травня 2012 р.

А скрипка Попадюка лунатиме ще довго

Нерідко наша країна знаходить свої таланти тоді, коли вони вже далеко від неї. Зазвичай ми розцінюємо такі випадки як ще один мінус від української інтелігенції, культури, мистецтва. Все ж цього не можна сказати про нещодавнього гостя Острозької академії – українського скрипаля, засновника гурту PapaDuke, який уже 17 рік живе в Канаді й активно пропагує українську музику серед світової спільноти Василя Попадюка.
Читати далі                                                                                                           №20 від 19 травня 2012 р.


Як Острог «ГАЛАСував»

Забавами, ручною та пісенною народною творчістю, майстер-класами, смачним кулішем, безкоштовним відвідуванням музеїв, бойовими мистецтвами запам’ятався ІІІ етнофестиваль «ГАЛАС», що проходив на Замковій горі.
Читати далі                                                                                                           №20 від 19 травня 2012 р.


Бриніла струна – співала душа

Дзвінкоголоса і ніжна бандура в руках тих, хто її любить, дарує відчуття радості і насолоди. У цьому нещодавно переконалися присутні на кобзарському святі «Співа душа – бринить струна» в Острозькій музичній школі.
Читати далі                                                                                                           №19 від 12 травня 2012 р


Творче жниво – 2012

Нести людям прекрасне, дарувати свої таланти глядачам вчать своїх учнів викладачі Острозької дитячої музичної школи. Їх наполеглива праця щорічно дає хороші творчі результати.
Читати далі                                                                                                          №19 від 12 травня 2012 р

Сольний концерт вразив професійністю

Нещодавно у залі Острозької дитячої музичної школи відбувся концерт випускників Галюк Наталії та Петришина Дмитра, клас викладача Остренко Наталії Володимирівни.
Читати далі                                                                                                          №18 від 5 травня 2012 р.
Просмотров: 907 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]