Вівторок

23.04.2019

05:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Купуємо вишиванку в Острозі
Випадково стала свідком розмови двох студенток. Одна з них говорила іншій: «Мені на день народження батьки подарували гроші, але попросили, щоб я за них неодмінно купила собі вишиванку. Я збиралась в Острозі придбати, проте, мабуть, доведеться їхати до Рівнфого – хіба ж тут її знайдеш.» А й справді, де в Острозі можна придбати вишиванку? Провівши міні-дослідження, я знайшла п’ять можливостей придбати вишиванку в Острозі.

Перша – придбати на ринку, який буває тут щочетверга та щонеділі. Привітна жіночка Валентина, представник фабрики «Любисток» покаже вам каталог фото чоловічого, жіночого та дитячого народного одягу, запропонує приміряти щось зі зразків, які є в наявності. Вишивка машинна, проте досить гарна та якісна. Дитячі вишиванки можна придбати за 140-160 грн., дорослі – від 180 до 280 залежно від розміру та фасону. Та й не тільки вишиванки. Сукні, костюми, жилетки, плахти, шаровари – асортимент досить широкий. Замовлення прийде протягом тижня, якщо не підійде за розміром, то можна обміняти на потрібний розмір, або ж повернути.

Друга можливість – якщо потрібно терміново – купити в торговому центрі, який знаходиться на ІІ поверсі «Еко-маркету». Там вишиванки ручної роботи, тому покупка «влетить в копієчку». За омріяну сорочку доведеться викласти від 300 до 700 грн., залежно від розміру, тканини та складності візерунка. Тканина – льон, полотно, шифон. Кольорова гама візерунків – чорний, червоний, блакитний, білий. Там же можна придбати пояси до вишиванок – від 20 грн.

Третя – за умови, що вишиванка потрібна дитині – торговий центр «Шанс». Ціни коливаються від 180 до 250 гривень. Розміри – від найменших до підліткових. Можна придбати також і шаровари, і спіднички для маленьких козаків та козачок.

Четвертий варіант – замовити у місцевої майстрині, студентки четвертого курсу гуманітарного факультету НаУ«ОА» Мар’яни Данилюк.

– Вишивкою займаюсь давно, але саме на замовлення почала робити близько року назад, – розповідає вона, – Тому й про те, що я цим займаюсь, знає не дуже багато людей. Вартість вишитої сорочки залежить від того, якої складності візерунок, чи хрестик маленький (1 до 1), чи великий (1 до 3). Останнього разу, коли я вишивала сорочку, то попросили зробити лише вишиті елементи: комір, манжети, нагрудну частину та зав’язку. Тоді тітонька заплатила 350 грн, але кроїла, шила і нашивала вишиванку на матерію вона сама. Так роблять здебільшого – це і зручніше, адже людина самостійно знімає мірки і нашиває на таке полотно, яке вона вважає кращим. Також вишиваю рушники, їх замовляють частіше. Вартість – від 300 до 450 грн. Все також залежить від складності узору, від кількості кольорів. До цього часу виконувала роботи на полотні для вишивання, або на звичайній матерії, при цьому нашиваючи основу, яка згодом буде виволікатися. Люди приносять схеми малюнків, які знайшли самостійно, або я пропоную свої. Зважаючи на те, що я навчаюсь, на виконання роботи іде приблизно місяць – півтора. Можна, якщо потрібно швидше, але вартість зросте на 50-80 гривень.

Ідея номер п’ять – замовити вишиванку в Інтернеті. Сайтів з пропозицією купити народну одяганку – безліч, широкий асортимент машинної та ручної вишивки, ціни коливаються від 300 до 2000 грн. Щоправда, чекати на сорочку доведеться довше. Можна пошукати майстринь і у соціальних мережах. Там можна знайти вироби за дешевшою ­ціною.

Не важливо, де ви куплятимете вишиванку, ткана вона буде чи ручної роботи, заквітчана барвінком і маками, чи з простим невигадливим візерунком – головне, щоб вона припала вам до душі, щоб ви в ній почувались зручно та впевнено. Острожани, носіть українське!

Від редакції. Якщо ви вирішили скористатися нашими порадами, телефони жінок, у яких можна замовити вишиванки, є у редакції.

Людмила ПАНАСЮК
Просмотров: 2699 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]