П'ятниця

19.04.2019

09:21

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Лідер з причин смертності серед жінок
Аби уникнути захворювання на рак молочної залози, кожна жінка має знати, як проводити самообстеження, на що слід звернути при цьому увагу. Дуже важливо правильно організувати своє життя, щоб мінімізувати вплив негативних чинників, які сприяють появі небезпечного захворювання.  

Самообстеження молочних залоз необхідно проводити один раз на 3-4 місяці в 7-12 дні циклу, коли молочні залози, як правило, не болять. Для цього станьте перед дзеркалом, руки опустіть вздовж тулуба і уважно роздивіться молочні залози.

Підніміть руки вгору, огляньте молочні залози, підніміть обидві молочні залози і огляньте їх нижню поверхню. Далі огляньте залози поклавши руки в боки. Потім підніміть праву руку вгору і закиньте її за голову, а лівої рукою про пальпуйте праву молочну залозу. Пальпують спочатку по великому колу за ходом стрілки годинника, а потім по меншим колам – до соска, притискуючи залозу до грудної стінки. Далі натисніть на сосок двома пальцями, чи немає виділень. Так самообстежте й ліву залозу.

Після цього ляжте на спину і підложіть подушку під правий бік. Праву руку покладіть під голову, пальці лівої руки тримайте разом рівно і легко натискуйте ними на молочну залозу по колу, пальпуючи всю залозу. Аналогічно обстежте ліву залозу. Закінчуючи самообстеження пропальпуйте область під пахвами, перевіряючи чи не збільшені лімфовузли.

При самообстеженні слід звернути увагу на: ущільнення в області молочної залози розміром з горошину, яке не зникає з початком менструації; зміни в розмірі, формі чи контурі молочної залози; криваві виділення з соска; зміни на шкірі молочної залози чи соска (стягнутість, зморшки на шкірі, лущення або запалення), почервоніння на шкірі молочної залози або соска; збільшення лімфатичних вузлів; при будь-якому з цих симптомів слід негайно звернутись до лікаря для детального обстеження.

Шість правил здорової молочної залози

1. Ні жирам! Вони містять канцерогени, які можуть провокувати розвиток раку молочної залози. Не смажте декілька разів на одній і тій ж олії, не доводьте м’ясо до обвуглювання.

2. Клітковина! Обов’язково включайте в раціон овочі та фрукти: вони забезпечують організм рослинною клітковиною, вітамінами та речовинами, що мають антиканцерогенну дію. Це овочі, які містять каротин (морква, помідори, редька та ін.), велику кількість вітаміну С (цитрусові, ківі та ін), капуста (особливо брокколі, цвітна і брюсельська) та часник.

3. Вправи для молочної залози! Зміцнюйте м’язи грудної клітини: зігніть руки в ліктях, сильно зімкніть пальці. Тепер різко розведіть руки в сторони, переборовши опір м’язів. Зіпріться на стіну витягнутими руками, потім наблизьтесь до неї і різко відштовхніться. Приземлення повинне відбутись на витягнуті руки. Такі вправи посилюють кровообіг в молочних залозах, запобігають застою крові.

4. Нормальна вага! Ожиріння – одна з причин раку молочної залози (жирова тканина – джерело естрогену, а підвищений рівень цього гормону – фактор ризику розвитку раку молочної залози). Тримайте свою вагу в нормі.

5. Зручний бюстгальтер! Бюстгальтери з кісточками і грубими рельєфними швами травмують молочні залози. Носіть щільні бюстгальтери (топіки), такі, як носять спортсменки, що займаються бігом.

6. Думайте позитивно! Вчіться пробачати і відпускати образи. Під час конфлікту промовляйте подумки до того, хто вас образив: «Я тобі вибачаю і приймаю таким, яким тебе створив Бог".

І, на завершення, хочу наголо­си­ти, що кожна жінка повинна па­м’я­тати, що її здоров’я залежить перш за все від неї самої, і дбати про себе.

Тетяна ГРЕБЕНЬ, лікар акушер-гінеколог
№42 від 19 жовтня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 287 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]