Неділя

21.04.2019

21:42

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Лідії Спаській на зміну
Роботи цієї талановитої випускниці Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» ваблять своєю досконалістю і красою. Дивлячись на картини Тетяни Овсійчук, складається враження, що вони написані зрілою художницею, а не тендітною дівчиною.

На запит «Тетяна Овсійчук Острог» «Гугл» одразу видав чимало інформації про участь і нагороди юної художниці. Це і місцеві, і Всеукраїнські конкурси. Дівчина розповіла, що найсоліднішим призом за перемогу у Всеукраїнському конкурсі, присвяченому Голокосту, була премія в розмірі 1,5 тисячі гривень, книги, триденна поїздка по Києву з розважальною програмою.

– На той конкурс я готувала альбом із спогадів Василя Вальдмана, пам’ятника розстріляним євреям в урочищі Красностав, – згадує Тетяна. – Це було в 9 класі.

Цікавлюся, звідки у неї хист до малювання і дізнаюсь, що з пензлем «дружила» і мама, і бабуся і старша сестра Аня, на яку дівчина хотіла бути схожою і яка готувала стінгазети у школі. Нині Аня працює перукарем-візажистом, а значить художні здібності стали частиною її професії. Того ж прагне і Тетяна. А для того, щоб підготуватись для вступу у Кам’янець-Подільський університет імені Огієнка, вже другий рік навчається в художній школі міста Нетішина.

– Взагалі там курс навчання 6 років, але я вчуся для себе, аби вдосконалити свої вміння, – продов­жує співрозмовниця. – Коли почала займатись там, мене питали чи не вчилася я малювання раніше. В «художці» побачили мої здібності і зараз я малюю на рівні з випускниками.

На виставці робіт дівчини в гімназії є портрети, натюрморти в рамках, які гармоніюють з кольоровою палітрою робіт. Вони виконані олією, пастеллю, олівцем.

– Цей портрет Мерлін Монро – мій перший портрет. Їх пишу з фотографії, аби не забирати час у натурщика. Якось свого брата малювала з натури 3 години. А це портрет моєї мами, – показує Таня. – Мені взагалі подобається малювати людей, приваблюють гарні риси обличчя. Як бачу гарні очі, губи, так і хочеться їх намалювати.

Тетяна зізнається, що поєднувати навчання в 11 класі і художній школі важко. Але часом і після 19 години, по закінченні уроків, там залишається, малюючи. Тож часом і прибиральниця вже підганяє юну художницю, якій це заняття дуже подобається.

А ще їй подобаються роботи Шевченка, захоплюється Врубелем – його біографією та своєрідним баченням світу.

Заступник директора гімназії з виховної роботи Тетяна Абрамович каже, що дівчина – їхня надія. Вчителям закладу, батькам дуже сподобались роботи, представлені на виставці. Дехто навіть запитував, чи не продає їх Тетяна, бо ж особливо впав в око усім портрет моделі – вишукана природна краса. Авторка каже, що не продає, але на замовлення вже кілька картин писала.

До речі, 1 червня, в нетішинській галереї «Арт- Пласт» відбулася виставка робіт Тетяни Овсійчук. Хто-зна, можливо в майбутньому ім’я дівчини буде таким же відомим як нашої землячки Лідії Спаської.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 733 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]