П'ятниця

24.05.2019

16:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Літераторів Острожчини та Білогір’я об’єднала поезія

Погодьтеся: багато що в житті починається з поезії. Перші виступи в садочку або вдома з першим вивченим віршиком, перше освідчення в коханні, осягання прекрасного в слові й просто відпочинок. Поезія необхідна, щоб підкреслити красу в мові, вона – як душа мови, як фарби в образотворчому мистецтві, як ноти в музиці, бо є сублімацією мови в її найкращому прояві. І саме поезія стала причиною творчої зустрічі літераторів Острожчини та Білогірщини, яка відбулася у четвер, 17 вересня, в Острозькій районній бібліотеці.

Учасники поетичного клубу Білогір’я Хмельницької області «Рідне слово» на чолі зі своїм керівником, редактором Білогірської районної газети «Життя і Слово» Наталією Герман, директором Білогірського БК Миколою Хоменком завітали до Острога, аби краще пізнати історію й культуру нашого міста, відвідати його визначні місця, познайомитись з колегами по перу, поспілкуватись і, зрештою, почитати вірші.

Привітав Білогірську делегацію на славній острозькій землі заступник голови Острозької РДА Богдан Турович. Працівники районної бібліотеки, аби ближче познайомити гостей з нашим літоб’єднанням та постаттю Івана Маєвського, підготували відеопрезентацію про талановитого земляка.

Після чого так званим модератором зустрічі стала поезія, бо усі присутні поринули в невимушену літературну бесіду. За чаєм і печивом учасники обох товариств знайомились, розповідали про себе, свою творчість, читали вірші, говорили про дороге й сокровенне, те, що іноді в змозі передати лише поезія. Члени літоб’єднання ім. Івана Маєвського, молоді й вже відомі літератори – Олесь Ундір, Євгенія Гембаровська, Наталія Космацька та інші читали актуальні нині вірші про Батьківщину, вічні почуття, прийдешню осінь, про те, що мріється і що пишеться. Гості Білогірського поетичного клубу – школярі Анжеліка Васюк, Віка Мартиненко, Настя Зайко, сатирик, вчитель Петро Канаух, вчитель початкових класів Ганна Дембіцька, самодіяльна поетеса Юлія Бойко, Мар’яна Матвієць – також дивували творчим різноманіттям, поетичними доробками, бо дехто уже має видані збірки. Керівник клубу «Рідне слово» Наталія Герман також продекламувала свої поезії,  побажала учасникам зустрічі, аби вони не втрачали своє поетичне начало, адже любов до творчості може стати професійною стежиною життя.

Окрім літературних тем, присутні ділились досвідом роботи в сфері культури, розповідали про заходи, проведені з нагоди тих чи інших свят. За сприяння Хмельницького благодійного фонду «Кленовий шлях», який очолює Микола Хоменко, гості подарували літоб’єднанню ім. І. Маєвського та районній бібліотеці тацю, вироблену з газетного паперу хмельницькою майстринею Іриною Мартинюк, і поетичну збірку клубу «Перші акорди Білогірських поетів». Завідуюча ОЦСПБ  Ольга Бояр передала Миколі Хоменку грамоту з нагоди відвідання Острозького музею книги і друкарства, а також сувеніри й буклети про Острожчину.

На пам’ять учасники товариств зробили спільне фото, обмінялись контактами й домовились ще неодноразово зустрічатись під покровом Її Величності – Поезії.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Літературна творчість, книги | Просмотров: 380 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]