Вівторок

23.04.2019

09:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Любомир Гузар про силу науки
Студенти Острозької академії мали унікальну нагоду поспілкуватися із екс-главою УГКЦ кардиналом Любомиром Гузаром. Зустріч із гостем відбулася 17 грудня. Студенти запитали кардинала Гузара про те, як правильно виховати у собі духовні цінності, не піддаючись негативним впливам з боку суспільства, про сучасні стосунки греко-католицької церкви з римо-католицькою та православною, важливість науки у сучасному світі.  

«Завдання Острозької академії, як і інших університетів України, є надзвичайно важливим на сучасному етапі розвитку нашого суспільства. Дехто вважає, що економіка та численна армія забезпечують державі справжню потужність, – говорить Любомир Гузар. – Але такі люди як князь Острозький, митрополит Петро Могила, архієпископ Йосиф Сліпий розуміли, що справжньою силою для будь-якої країни є наука, що робить її народ справжнім і великим».

На запитання про те, чи не варто духовним наставникам України запропонувати альтернативу так званому «русскому миру», який намагаються розбудувати наші північні сусіди, кардинал Гузар відповів: «Росіяни хочуть, щоб ми знову стали частиною їхньої імперії. Для нас це погано не лише в плані політичному, а й духовному. Росія має право на свою історію, а ми – на свою. «Русский мир» – для росіян, нам же потрібно плекати український світ, шукати внутрішню духовну єдність, берегти духовні інтереси, щоб бути собою».

Любомир Гузар вважає, що проблеми українців – це результат нашого недбальства. А тому молодому поколінню треба свідомо працювати для того, щоб подолати труднощі і стати на шлях правильного розвитку. Для цього молоді потрібно вчитися виховувати себе, вчитися розуміти народ.

Під час зустрічі ректор Ігор Пасічник зазначив, що Вчена рада вишу ухвалила рішення присвоїти звання Почесного доктора Національного університету «Острозька академія» Любомиру Гузару з врученням диплому та мантії і нагородити його найвищою срібною відзнакою університету медаллю «Князь Василь-Костянтин Острозький». Однак, коли кардинал Гузар закінчив виконувати уряд Верховного Архиєпископа, з особистих причин вирішив не приймати ніяких відзнак від церковних, державних, наукових та громадських організацій. Тому, поважаючи рішення гостя, Ігор Пасічник передав диплом у Музей історії ОА, а кардиналу Гузару подарував найцінніше наукове надбання університету – енциклопедичне видання «Острозька академія».
№51 від 22 грудня 2012 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 294 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]