Середа

24.04.2019

18:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Любов до тварин як мистецтво
У п’ятницю, 4 жовтня, акцією «Любов до тварин як мистецтво» Острозька громадська організація «Еко-друг» за активного сприяння міської ради та Національного університету «Острозька академія» відзначила Всесвітній день захисту тварин. Найактивнішими учасниками, звісно, були діти, які найбільше люблять братів наших менших. Вони малювали на асфальті звіряток, закликали дорослих допомагати, а не шкодити їм. А за свої малюнки отримали солодкі сюрпризи.  

Також діяла виставка малюнків дітей на тему охорони навколишнього середовища, та фауни зокрема. Молода художниця, журналістка, студентка Острозької академії Катерина Газізянова за символічну пожертву на розвиток майбутнього пункту стерилізації тварин малювала експрес портрети-шаржі.

Про організацію, заходи та проблему безпритульних тварин в Острозі розповіли Галина Шишкова, президент «Еко-друга», та Марія Ціп’ящук, одна  із співзасновників.

– Ще вчора ми роздавали листівки про програму запланованих заходів. Їх небагато, проте, сподіваємось, вони цікаві громадськості та привернуть увагу до братів наших менших. Кошти, які ми зберемо сьогодні, підуть власне на стерилізацію тварин. Ремонт приміщення нам допомагають зробити міська рада та академія. Надалі, ми сподіваємось, фінансово нас підтримуватиме населення Острога. Важливо зрозуміти: бездомні собаки не з’являються нізвідки. В цьому винні ми самі. На вулицю собаки потрапляють з наших домівок. Навіть якщо кожен мешканець міста пожертвує по гривні в місяць – коштів буде достатньо, для того, щоб ліквідувати цю проблему. Важливо також стерилізувати своїх домашніх тварин. Навіть якщо ви роздали всіх цуценят одного разу, це не вирішить проблему. Адже кожна тварина за своє життя може мати потомство, яке налічуватиме близько семи тисяч малят. Варто зауважити, що стерилізовані тварини живуть довше, менше хворіють, менш агресивні. Також програма стерилізування включає в себе щеплення тварин.

Зараз «Еко-друг» багато працює з дітьми та молоддю, щоб привити їм милосердне, гуманне ставлення до тварин. Юридичною клінікою «Pro bono», керівником якої є пані Марія, розроблено курс занять, спрямованих на виховання культури поводження з тваринами та їх захисту. Сподіваємося, це стане початком кінця проблеми бездомних тварин в Острозі.

До речі, до заходів долучились не лише острожани, а й гості з Польщі та Чехії. Вони з задоволенням спостерігали за дітьми, розглядали їх малюнки, а мер чеського містечка навіть позувала для дружнього шаржу.

Людмила ПАНАСЮК
№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 405 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]