П'ятниця

19.04.2019

18:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Майбутнє – за контрактною армією
Чоловіки у погонах завжди асоціювалися з організованістю, дисципліною, надійністю і чого гріха таїти, подобалися жінкам. А ще військовий вишкіл для багатьох ставав кар’єрною основою і сходинкою для особистісного росту навіть після виходу на пенсію за роками. Таких прикладів і в Острозі немало. Тому напередодні Дня Збройних сил України ведемо розмову про сьогодення армії й її перспективи з районним військовим комісаром, підполковником Олександром Шайдюком.

– Олександре Петровичу, нещодавно начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-полковник Володимир Замана повідомив про плани вже в 2014 році призупинити призов на строкову військову службу і перейти на комплектування виключно військовослужбовцями за контрактом...

– Так. Це передбачено Проектом Концепції реформування і розвитку Збройних сил до 2017 року. Поки що конкретних, офіційних вказівок з приводу призову у наступному році ми не маємо. Але оскільки ми рухаємось в Єв­ропу, то і майбутнє за армією контрактною – професійною і надійною. Але сьогодні стоїть питання в матеріальній підтримці контрактника. Бо який контрактник буде сповна віддаватися службі за сьогоднішню зарплату у 1200 гривень? З них тисячу потрібно віддати за житло. Якщо це головне питання буде вирішене і платня такого військовослужбовця становитиме до 5 тисяч гривень, то можна буде говорити про професійну армію.

– Повернімось до цьогорічного призову. Скільки юнаків з Острожчини було відправлено на службу в ЗСУ цьогоріч?

– Навесні 30 юнаків, з яких 7 потрапили у повітряні сили, 3 у ВДВ, 2 у ВМС, 5 в МВС, 7 в навчальні частини СВ, 6 – в СВ. Восени 25 хлопців поповнило ряди ЗСУ. Тобто іде тенденція до спаду кількості строковиків, яких в армії замінюють контрактниками. Восени 2011 році осінній призов становив 30 осіб, цьогоріч 25.

– А що скажете про стан здоров’я призовників?

– Він бажає кращого. Адже з 10 юнаків лише 2 придатні до служби без обмежень. Плоскостопість, сколіоз, захворювання шлунково-кишкового тракту – це і показник способу життя молодих людей, коли часто-густо їх супутниками є комп’ютер, чіпси, кола. Це починається з дитячого садка і має свій негативний вплив на юнаків.

– Олександре Петрови­чу, а чи хочуть служити сьогоднішні молоді люди?

– Не можна сказати однозначно. Одні кажуть, що не хочуть втрачати рік часу і, зважаючи на потребу у коштах, надають перевагу заробіткам. На це впливає безробіття в нашому регіоні. Інші, переважно з сіл, ідуть в армію, щоб побачити життя, відслужити і залишитись на контрактній службі чи згодом піти працювати у міліцію. Тобто ставлення до служби, армії залежить від сім’ї, світогляду і планів юнаків. Ось наприклад один з наших колишніх призовників сьогодні вже відслужив і йде на контрактну службу в київський «Беркут».

– Яка географія служби острозьких призовників?

– Найдалі – служба в Сімферополі. А ще Київ, Київська область, Луцьк, Новоград-Волинський.

– Миротворчий контингент. Раніше райвійськкомат займався набором охочих служити з миротворчою місією...

– Це давно минуло. Після підвищення удвічі оплати миротворцям відпала така потреба. Нині непросто потрапити в миротворчий контингент.

– А як з контрактниками?

– Раніше при кожному віськкоматі був представник Центру комплектування служби за контрактом. Нині цього немає, а з 2013 року у зв’язку з вищевказаними реформами очевидно знову буде. Думаю, що поступово збільшиться кількість бажаючих служити за контрактом.

Напередодні свята, користуючись нагодою, хочу привітати усіх ветеранів Збройних сил, військовослужбовців, в тому числі і жінок, з Днем Збройних сил України. Здоров’я бажаю, стабільності, оптимізму і сімейного благополуччя!

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК

Просмотров: 314 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]