Середа

24.04.2019

15:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Майдан. Перемога зі сльозами на очах...

Починаючи з кривавого вівторка, 18 лютого, події в Україні, особливо в її серці – Києві, розвивались дуже стрімко. Розв'язана Януковичем війна проти українського народу о 4 годині 30 листопада, закінчилась втечею агресора і перемогою Майдану. Вже вкотре ми показали собі і світові «що ми браття козацького роду».  

Хай мене пробачать шанувальники відомої пісні про Велику Вітчизняну, але слова в заголовку найкраще відображають події на Майдані і навколо. Зрештою, чи переміг він – питання не тільки риторичне…

Слідкуючи за подіями останніх двох тижнів, мимоволі проводжу паралелі із Помаранчевою революцією 2004 року. Дещо повторює­ться, а є й відмінності. Перш за все, і це дуже гірко, тому і «зі сльозами на очах», тепер – пролилось багато крові, загинули люди, причому багато молодих.

Пригадую, як ми пишались  тим, що в 2004 р. не дійшло до кровопролиття. І на фоні всезагальної ейфорії, коли можна було зробити дуже багато в економіці, політиці, соціальній сфері, покращити життя в країні – бездарно все втратили,  про…ли. Не буду аналізувати як і чому, але навчений гірким досвідом минулого, Майдан нині продовжує стояти… Здогадуюсь, що політикам, які тепер опинились на вершині влади хотілось би вирішувати багато питань кулуарно, але народ слідкує за їх діями і готовий протестувати, освистати будь кого. Думаю, що це правильно. Бо дуже дорого український народ заплатив за можливість бути «джерелом влади». Страшно навіть подумати, що буде, якщо знову «наступимо на ті ж граблі» тепер…

Янукович – унікальний політик, напевно, буде єдиним в історії України, хто збирав Майдан двічі, пролив кров власного народу. І це не єдина його «заслуга». Віддавши безглуздий наказ силовикам розігнати мітингувальників, головним чином молодь, не зупинишись на цьому, діючи «як ведмідь у посудній лавці», він у підсумку зрадив усіх своїх прихильників і симпатиків. Вони не тільки залишаться «біля розбитого корита», а й дехто, думаю, сяде за свої злочини.

У четвер, сформовано новий уряд під орудою Арсенія Яценюка. За словами нового прем’єра, вони – політичні  камікадзе. Неабияк турбує порожна казна, схід України, її південь, а особливо Крим, Севастополь, де вже навіть дійшли до того, що спус­тили український стяг. Як тут діяти? Хтось каже треба силою, інші виважено, треті – саме все вляжеться, є й інші думки. Чи переміг Майдан – покаже час. А так хочеться, щоб нарешті запанував мир, спокій, жити стало краще. Що ж, надія, як кажуть, вмирає останньою...

Іван ГЛУШМАН

 

Шановні острожани!

Друга українська революція, яка постала проти злочинної влади Януковича, корупції, політичних переслідувань – перемогла. Вона далася дорогою ціною – загинуло майже 100 людей, тисячі отримали травми різного ступеня, аж до інвалідності. Це дуже дорога ціна, бо найбільша цінність у кожній цивілізованій країні – людське життя, здоров’я, свобода. Вічна пам’ять героям, які віддали своє життя за свободу! Слава Україні! Героям слава!

На хвилі ейфорії ми не маємо забувати про помилки, які були допущені в 2005 році та пізніше. Всі ми розуміємо, що народ повстав не так проти Януковича особисто, його уряду, а тієї системи, головним чином корумпованої, яку вони підтримували і нічого не робили, щоб її знищити. Щоб друга українська революція досягла успіху, покращилось життя в Україні – ми маємо бути мудрими і наполегливо працювати кожний на своєму місці. Починаймо нове життя! Будьмо гідними Європи!

Ми завжди наголошуємо, що Острог із сивої давнини був містом толерантним до різних вірувань, мов, звичаїв, національностей, культури. Не втрачаймо цього і сьогодні. Я закликаю усіх мешканців міста зважено ставитися до членів різних політичних партій, релігійних громад, конфесій.­

І на завершення хочу зазначити, що за період протестів у місті пошкоджено кілька об’єктів інфраструктури. У цей важкий час це недопустимо. Хочу звернути увагу острожан на те, що висловлювати свій протест, підтримку політиків чи їх дій необхідно цивілізовано, в рамках закону. Міська рада просить не псувати приміщення та інші об’єкти в місті написами, наклейками та іншим способом. Якщо ми прагнемо до Європи, то будьмо мудрими та розсудливими.

 З повагою міський голова              Олександр ШИКЕР

 

 

 

№10 від 1 березня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 310 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]