П'ятниця

24.05.2019

16:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Майдан продовжується…
Ось уже понад два тижні життя України обертається навколо Майдану. Більшість новин присвячені євроінтеграції та революціонерам, певно, немає жодної людини, яка б не чула або не бачила відео жорстокого побиття «Беркутом»  студентів, і яку б це не зачепило. Багато острожан побувало на мітингах, одні заміняли інших, хтось їздив лише на вихідні, хтось – кинув навчання та роботу на час страйку.  

У вихідні на Майдан вирушила і я, попри заборону батьків та пересторогу колег. Дивитись на гарячі події з екрану сил вже не було, це потрібно було побачити на свої очі, заявити про те, що ти з цими людьми душею не лише у соцмережах.

Кажуть, до Києва зараз дістатись тяжко. Брехня. Громадський штаб «Націо­нального опору», розташований за адресою вул. Татарська, 1, ІІ поверх (над цілодобовою аптекою, у штабі «Батьківщини») постійно відправляє автобуси на Київ. Записатись можуть усі бажаючі. Так само дістатись можна і назад, до Острога. Автобус не зупиняли. Виїхавши о 4 ранку, в столиці ми вже були опів на десяту.

В суботу люди на Майдані просинались, робили зарядку та снідали. Майже одразу, як тільки ми ступили на київську бруківку, нам запропонували чай, печиво, бутерброди. Поміж людей постійно ходили волонтери з коробками їжі і пропонували щось, тому голодним там не залишишся. Намет з теплими речами теж на території майдану постійно відкритий. Поряд з ним організовують безкоштовне поселення людей, яким немає де заночувати. Це організаційні моменти (багато хто боїться їхати на Майдан саме тому, що немає грошей та немає знайомих у Києві). Тож, тим, хто хвилюється про це, навіть поїхавши один, ви знайдете до кого пристати, народ там дружній, як сім’я.

Тепер про сам Майдан. Я впевнена, ніде і ніколи ви не побачите такого рівня самоорганізації, як там і тепер. Ніхто нікому не каже, що і як потрібно робити. Люди просто бачать, що десь потрібна допомога і стають на вакантне місце. Майдан – величезна машина, сильний механізм, який привела в дію антиукраїнська політика влади.

Весь майдан огороджений барикадами. На кожному виході з них стоять добровільні охоронці і слідкують за порядком. На одному з виходів «патрулював» ледь не казковий дідуган з довжелезними сивими вусами, у козацькому строї. «Хто заходить – направо, хто виходить – наліво. Та не метушіться ж, всі встигнете!» – колоритний охоронець лише своїм виглядом піднімає дух революціонерів. На майдані було багато старших людей і дітей – те, що батьки й бабусі-дідусі не бояться приводити своїх чад на майдан вже свідчить про його більш ніж мирний характер.

У пам’яті залишились спогади про одного дідуся. В руках він тримав палицю, на яку спираються старші люди при ходьбі. Користувався він нею не за призначенням у той день: вона була транспарантом, з написом «У Януковича з Путіним одностатевий шлюб» з одного боку та «Слава революційній молоді – героям майдану (бабусі і дідусі київляни)» з іншого. Дідусеві десь під сімдесят і стояв він один. Попри свій вік, вийшов висловити свою позицію.

З впевненістю можу сказати, що цьогорічна ялинка на Хрещатику найкраща. Її творили люди з усіх регіонів України, вона об’єднала схід і захід, північ і Крим. І вона продовжує дивувати новими прикрасами.

Доки нам довелось їхати, людей стало по-справжньому багато. Міліції видно не було, лише на Банковій за метрів сто від барикад стояв ряд їх та внутрішніх військ, переодягнутих у «Беркут». Разом з іншими дівчатами з різних регіонів, незнайомих між собою, ми ходили співати правоохоронцям українських пісень за барикади. Через їх сумні, серйозні обличчя де-не-де проглядали усмішки, і це гріло серце.

Майдан продовжується. Хай допоможе нам Бог!

Людмила ПАНАСЮК
№51 від 14 грудня 2013 р. Категория: Події | Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]