Вівторок

23.04.2019

04:55

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Майстри «петриківки» вчитимуть юних
Петриківський розпис відомий далеко за межами нашої країни, адже став ознакою самобутньості і нашою національною гордістю. Незабаром Національний університет «Острозька академія» у співпраці із фундацією «Україна-Франція» (м. Київ) організовує виставку і майстер-клас Петриківського розпису в Острозі.

– З Петриківки до Острога приїдуть майстри і привезуть свої роботи, – розповідає директор музею Острозької академії Анастасія Хеленюк. – У картинній галереї буде організована виставка. Але цим ми обмежуватись не хочемо. У академії для студентів, а в районному Будинку школяра для дітей міста і району буде проведено майстер-класи. Думаю, що навчальні заклади сприятимуть нам у проведенні цього цікавого заходу, організувавши прихід дітей.

Петриківський розпис має глибоку історію і сягає часів славетної Запорізької Січі. Виник він та дістав свою назву в селищі Петриківка на Дніпропетровщині. Петриківський орнамент насамперед характеризується як рослинний, переважно квітковий. Подібні рослинні мотиви ми зустрічаємо і на стародавніх речах, що колись належали запорізьким козакам.

Тож аби ближче познайомитись із ним, організатори запрошують дітей міста і району в районний Будинок школяра у вівторок, 28 лютого. Точніше час ми повідомимо у наступному номері нашої газети.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 314 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]