Неділя

21.04.2019

21:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Маленьким про великого Тараса

Це був поет. Поет з родини бідної.
А душу мав розкрилену, як птах.
Гарячим болем і живою піснею
Його слова – в народу на вустах.
А скільки ж раз його було розіп’ято
За правду, за Кобзар, і «Заповіт».
В душі народу словом заповітним він
Залишив вічний і глибокий слід.

Цей рік оголошено роком Шевченка. 200 років від дня народження великого українського поета, художника, мислителя відзначають не тільки в Україні, а й по всьому світу. Його ім’я стало національним символом. На честь Тараса Григоровича названі вулиці, парки, театри, вищі учбові заклади… Слава його переступила межі України. Йому збудовано пам’ятники в Америці та Канаді, Франції та Італії, Аргентині та Румунії.   

Нещодавно школярі молодших класів Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 дізналися в стінах міської бібліотеки про гірке дитинство Кобзаря, його раннє сирітство, підліткові роки, проведені в служінні, про його тяжку долю. Діти співчували поетові, який провів 10 років на засланні із забороною писати й малювати. Минають віки, стираються написи на камені, але слово Шевченкове живе. Учні вшанували пам’ять Кобзаря декламуванням його віршів. Бібліотекар Ганна Симонович зробила також огляд ювілейної книжкової виставки «Маленьким про Великого Тараса».

У рамках заходів до святкування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка читачі бібліотеки прийняли участь в літературному флеш-мобі «Рівненщина читає Шевченка», під час якого одночасно читали уривок з вірша «Молитва», бібліотекою підготовлено виставку Кобзарів з фонду бібліотеки, читачі мають можливість ознайомитися з творами Великого Кобзаря та літературою про нього на книжковій виставці «Народний геній і Пророк, будитель України», а одне з засідань творчої майстерні було присвячене виготовленню закладок до книг Т. Г. Шевченка.

Людмила ЗАХАРЧУК, завідувач міської бібліотеки

№13 від 22 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 326 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]