Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Малолітня злочинність – проблема усіх
На сьогоднішній день 90% засуджених малолітніх – це хлопці, які покарані здебільшого за крадіжки. Декому не було чого їсти, і це змусило поцупити з сусідського льоху консервацію чи картоплю. Втім, як відзначається, оточуючі дедалі байдужіше ставляться до таких дітей. Непотрібних своїй сім’ї, обділених увагою та батьків­ським теплом, на них нерідко ставлять тавро "злодюжка” сусіди у школі обходять їх подалі в школі, де вони рідкі гості. І ті так і котяться в прірву, доки повністю не озлобляться на увесь світ і не потраплять за ґрати.  

Справа в тому, що дитину (не лише злочинця) не можна щоразу картати за скоєне, оскільки в неї виробляється комплекс неповноцінності, а в суспільстві зароджується стигматизація, відсторонення від такої дитини. Насправді ж до лиха підлітка часто-густо приводить байдужість оточення, небажання батьків виховувати, годувати, одягати своє чадо. Підліток швидко потрапляє під вплив вулиці, поганих компаній, його цькують ровесники. У сукупності в мозку затравленої, нікому непотрібної дитини виникають непередбачувані плани, суїцидальні настрої. Іноді до такого підлітка вже не достукатися навіть суперпрофесіоналам. Втім, у більшості випадків «недолюблені» діти таки вдячні за будь-який прояв уваги до них. Вони буквально липнуть до тих, хто їх помічає, може чимось зацікавити, захопити. Важливо вчасно скористатися цим шансом. Діти з заможних, благополучних сімей теж потерпають від дефіциту тепла і любові. Таких до радикальних вчинків підштовхує бажання «відзначитися», аби їх нарешті помітили. Однак, не завжди їхні витівки закінчуються добре.

Основна проблема в тому, що не існує готових рецептів та універсальних педагогічних і психологічних прийомів, аби налаштувати усіх «кризових» підлітків на шлях праведний, оскільки причиною їхніх «розладів» часто-густо є невиліковні хвороби суспільства, зрілих людей.

Микола Кідер, фахівець із соціальної роботи
№34 від 23 серпня 2013 р. Категория: Правоохоронні органи, право і кримінал | Просмотров: 526 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]