Четвер

25.04.2019

01:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Маршрутом «Берестечко – Дубно»
Період осінніх канікул вже традиційно для учнів Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відзначається не лише відпочинком від занять, а й цікавими мандрівками, які з року в рік організовує нам учитель історії Середюк Алла Вікторівна.

Отож, тридцятого жовтня о сьомій ранку учні 5-х і 7-х класів вирушили на екскурсію за маршрутом «Острог – Берестечко – Дубно – Острог» у супроводі наших учителів: Середюк Алли Вікторівни, класних керівників Клебан Оксани Іванівни, Мельник Оксани Володимирівни, Прокопчук Наталїі Володимирівни, Курач Інни Миколаївни, медпрацівника Трифонюк Лесі Яківни, водія та екскурсовода туристичного агентства «Волинські Афіни». Дві години ми були в дорозі та спостерігали за чудовими краєвидами. Першим пунктом призначення було Берестечко. Про походження назви міста Берестечка існує чимало легенд. Одна із них розповідає, що частина переселенців з міста Берестя прийшли на річку Стир, заклали тут своє поселення, а назву дали на честь рідного Берестя. З іншої версії стає відомо, що довкола Берестечка були великі ліси, в котрих особливо багато росло бересту. Звідси й назва – Берестечко. Таке походження назви найбільш ймовірне

Ми були в захопленні від козацької зброї, амуніції, підземелля, де було багато козацьких останків, на «Козацьких могилах». Вражає уяву оформлення дерев’яної козацької церкви і Георгіївського храму. Після цікавої екскурсії та огляду музейної експозиції ми зголодніли і поїхали в їдальню, де готують справжній козацький куліш. Нас здивував незвичний смак та аромат цієї страви. Ми були дуже задоволені, адже ніколи не їли такої страви.

Наступним об’єктом нашої екскурсії було Дубно. 1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку. Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався. Його особливістю є те, що його ніхто ніколи не міг захопити: ні свої, ні чужинці.

На території замку знаходяться два палаци: з південного – палац князів Острозьких, а навпроти нього, з північної сторони – палац князів Любомирських. Ім’я архітектора палацу князів Острозьких невідоме. Праворуч від входу в палац, над першим поверхом зберігся невеличкий фрагмент середньовічного орнаменту, на основі якого, по периметру, співробітники Дубенського заповідника відтворили те, що сотні років прикрашало цю пам’ятку історії, культури, архітектури. У палаці свого часу зберігалися цінні архіви князів Острозьких, Заславських, Любомирських, Сангушків й навіть Конецпольських. Деякий період тодішні володарі замку зберігали тут золото, діаманти, зброю, харчі, посуд та обладунки... Якщо на замок поглянути з висоти пташиного польоту – може здатись , що замок побудований у формі птаха.

На першому поверсі замку знаходиться так звана «кімната сміху», де всі бажаючі могли споглядати себе у кривому дзеркалі. Далі по червоній доріжці ми піднялися на другий поверх, де знаходяться експозиції «Нетлінна пам’ять віків» (археологія та давня культура), «Щит та меч землі Дубенської» (воєнна історія та побут), «Ой роде наш красний» (етнографія та декоративно-прикладне мистецтво). В кожному залі були свої неповторні, вражаючі уяву експонати. Незабутні враження залишилися від огляду древніх знарядь праці, керамічних виробів, предметів озброєння, прикрас, весільного одягу, предметів інтер’єру традиційної української селянської хати кінця ХІХ – початку ХХ століття тощо.

Наостанок ми мали змогу зробити цікаві фото на території замку і придбати сувеніри. Дякуємо усьому супроводжуючому колективу і з нетерпінням чекаємо на нові подорожі!

Юлія СТЕПАНЮК та Вікторія УГРИН,
учениці 7-Б класу Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Просмотров: 391 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]