Середа

24.04.2019

19:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мешканці Острожчини в призерах змагань

Цього року вже п’яті, екстремальні туристичні змагання «Стежками героїв «Доброволець-2015», в пам’ять про загиблих героїв 35 сотні самооборони «Волинська Січ», відбулися 28 лютого – 1 березня. Організували перегони ВМГО «Національний альянс», за сприяння Рівненського обласного Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», управління молоді та спорту Рівненської ОДА, інформаційних спонсорів та туристичних магазинів. Приємно, що призове місце виборола команда, до складу якої входили представники Острожчини. 

Мешканець нашого міста, вчитель Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, керівник туристичного гуртка «Юний турист», кандидат в майстри спорту зі спортивного туризму Андрій Гулько (на фото крайній праворуч) розповідає, що він разом із уродженцем с. Бродівське, тепер студентом ІІ курсу Київського політехнічного інституту, першорозрядником зі спортивного туризму Володимиром Сидоруком та економістом, екобудівельником Володимиром Довгим з Києва, який має за плечима більше 30-ти пригодницьких екстрім-марафонів, виступали в команді «Єті». Крім неї, у перегонах змагалося ще 15 спортивних дружин, де виступало загалом 48 «добровольців», серед яких були як професійні туристи, так і початківці з Києва, Чернігова, Білої Церкви, Львова, Івано-Франківська, Долини, Рівного, Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського, Костополя та ін. Команда могла складатися від 2 до 5 учасників. Острожанин мав уже певний досвід, бо брав участь у цих змаганнях в 2012 році, а на наступних перегонах допомагав організаторам у їх проведенні.

Андрій Володимирович каже, що перед стартом командам пропонувалося обрати маршрут, в залежності від категорії складності. Лише три команди зголосилися на 80-кілометрову дистанцію, а решта – на легшу, 50-кілометрову (організатори міряли по прямій лінії, але спортсмени так не рухалися, бо зустрічалися глибокі канави, важкопрохідні болота, яри та ін). Старт перегонам давали в селі Вітковичі Березнівського району з розривом всього 2 хвилини. Учасники мали 24 години, щоб «відмітитися» на усіх контрольних пунктах та повернутися у те саме село. Слід зазначити, що місця, обов’язкові для відвідання поділялися, на історичні (пам’ятні знаки, могили борців за волю України часів І та ІІ світових воєн) та технічні (дерева, ДОТи, інформаційні щити та ін), відповідно ці КП і оцінювалися за різною шкалою балів. Як доказ того, що команда побувала в заданому місці, необхідно було там сфотографувати членів команди. Незважаючи на болотисту місцевість, більшість спортсменів-естрималів бігли в кросівках, а ті, хто стартував у рибальських бахілах, – зійшов з дистанції.

Складний рельєф, орієнтування у дикій пущі та спортивний азарт примусили учасників рухатися фактично без відпочинку та вночі, пили воду і харчувалися, по суті, в русі. Першою дісталася фінішу за 9 годин 32 хвилини команда «Стохід» з Луцька, яка боролася у другій категорії складності. Взявши усі КП за 9 годин 57 хвилин посіла друге місце у другій категорії команда зі Львова «Олені». «Єті», в якій виступали острожани та киянин, прийшла третьою, подолавши маршрут за 10 годин 2 хвилини. Переможці «Добровольця» отримали цінні подарунки, кубки, а кожен учасник був нагороджений дипломом за участь.

Наталія ЛЕВЧУК

№ 11 від 14 березня 2015 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 272 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]