Четвер

25.04.2019

19:15

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ми єдині і Україна в нас одна

Благодійна акція в Клеванському військовому госпіталі була проведена як символ доброти і милосердя, як естафета від Острожчини під гаслом «Слава Україні!». 

Це не була урочисто-розважальна програма, це була розмова про цінності життя, про добро і зло, про життєві християнські надбання, про втрати і перемоги. Ми будуємо нову Україну європейських стандартів, творимо нову історію демократичної держави. Патріот і патріотизм стали нероздільними поняттями і живуть в кожному українцеві. Від міста до міста, від села до села, від людини до людини передається патріотичне гасло. І наш колектив, як естафету від Острожчини, передав її в Клевань, всім, хто був присутній на цьому дійстві. «Слава Україні!» – прозвучало з вуст учня 4 кл. Розвазької школи Миколи Харковця.

Присутнім була запропонована коротка історія створення, розбудови, боротьби за волю та оновлення Острозького краю. Наші храми та навчальні заклади, музеї, музична і спортивна школи, сквери і парки, башти, історичні пам’ятки та нові забудови – це все створене мудрістю людського розуму, талантами та робочими роками жителів Острожчини. І саме тому острожани в своїй вранішній і вечірній молитві благають: «Остроже, Остроже – храни тебе, Боже!».

В підтвердження нашого благання прозвучала пісня «Острозька величальна» у виконанні Народного хору с. Розваж під керівництвом Віталія Хмарука.

За 5 км від центра міста Острога є село Розваж. За назвою, здавалося б, що там лише розважаються, та це не так. Живуть у цьому селі люди, що розбудовують Україну з власного подвір’я. У центрі населеного пункту, на пагорбах розмістилися храм і школа. Оспівують своє село у піснях: «Люблю тебе село», «Поле ти поле, рідне поле» (солісти Олена Зайчук, Ярослав Денищук), «Ой вербо, вербо». Не можна не любити Україну, бо це Богом дана земля українцям. Наша країна багата своїми чорноземами, лісами, річками, озерами, джерелами святої води. «Пісня про Україну», бо вона у нас одна.

Та скільки воєн пам’ятає історія України?! Українці мужньо борються за волю, за свою землю, за мир на своїй землі, за свій народ. Із села Розваж поїхали хлопці на Донбас захищати нашу землю, бо виросли вони на патріотичних піснях, на мудрості старійшин, на християнських цінностях. І лунали пісні патріотичні на імпровізованому майданчику госпіталю: «Червона калина», «Гей, ви, браття», «Стоїть козак на чорній кручі» та інші.

Серед нашої делегації були учні Розвазької школи. Тож виростають там свої поети і співаки, бандуристи і танцівники. І сцена була віддана дітям. Вони співали і танцювали, читали вірші і прославляли свою Україну. Дитячий колектив до сліз розчулив наших глядачів.

Каріна Гордєєва, Микола Харковець, Анастасія Ягодка, Оксана Бойчук, Наталія Вознюк, Микола Максимчук – це дитячий творчий колектив, який був переможцем різних конкурсів. Юрій Матвійчук – педагог, організатор, читав авторські вірші «Батьківщина», «Україна 2025», «Українська земля». Оксана Гордійчук – заступник директора з навчально-виховної роботи, та вчитель музики і співу Віталій Хмарук, директор школи Світлана Запорожан з любов’ю і повагою плекають дитячі таланти.

Поговорили і про українську жінку. Жінки мироносиці, жінки миротворці, берегині роду людського, жінки волонтерки, жінка – мати, яка дає світові нове життя, ростить і виховує і до кінця своїх днів вдень і вночі молиться за своє дитя. Жінці присвячують найкращі слова кохання у віршах і піснях. Пісню «Чорнобривці» виконав учень 4 класу Микола Харковець. А солісти Надія Ягодка та Надія Яремчук виконали пісню «Виростеш ти, сину».

Щодня в різних куточках нашої Батьківщини оголошуються хвилини печалі, хвилини смутку, хвилини страждання, і ми запросили присутніх до хвилини мовчання при запалених свічках, щоб пом’янути невинно убієнних, тих, хто захищав нашу землю і нас у важких боях, чиї душі перетворились на наших ангелів охоронців і як полум’я свічі освітлює нам шлях у щасливе майбутнє нашої України.

Ми дякували всім, хто нас дивився, слухав, хто відчув тепло наших сердець. Ми побажали всім жити довго і бути при здоров’ї, бажали радості і людського тепла, доброти і достатку. Для присутніх звучали «Многії літа», та «Гімн України».

Це важливе для всіх нас дійство довго готувалось, до нього було залучено багато людей. Долучилась і Острозька академія. Наша праця була оцінена тими, хто нас дивився і слухав. Дві години спілкування дали змогу кожному присутньому зрозуміти, що ми єдині, що біда і горе ближнього – це твій біль. Тож подякуємо Богу за мудрість слова і силу духу.

Спасибі, Боже, за твій день,

Що є з піснями , й без пісень.

За хрест життєвий, за красу,

І як умію, так його несу.

Євгенія МИТРОФАНОВА,
голова міської громадської організації «Берегиня»

№ 29 від 18 липня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 290 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]