Четвер

18.04.2019

19:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ми пам’ятаємо тих, хто пішов у вогонь
Минають дні, місяці, роки з тієї весняної ночі, 26 квітня 1986 року, коли сталася страшна аварія. Тоді, як і завжди, переважна більшість людей спала безтурботним сном, а над четвертим реактором Чорнобильської АЕС о 1 год. 23 хв. 40 сек. велетенське полум’я несподівано розірвало нічну пітьму.

У 30-кілометрову зону навколо ЧАЕС прибували фахівці, які направлялися для проведення робіт на аварійному блоці й навколо нього, а також військові підрозділи, як регулярні, так і укомплектовані терміново з резервістів. Їх всіх пізніше стали називати «ліквідаторами» (слід зазначити, що певна частина, досить велика, військових призовників не змогла отримати цей статус через «втрату» документів про місце служби). Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Основна частина робіт була виконана в 1986 – 1987 роках. У них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки складає близько  600 000 осіб.

У перші дні основні зусилля були направлені на зниження радіоактивних викидів із зруйнованого реактора і запобігання ще більш серйозним наслідкам. Наприклад, існували побоювання, що через залишкове тепловиділення в паливі, що залишається в реакторі, станеться розплавлення активної зони. Розплавлена речовина могла б проникнути в затоплене приміщення під реактором і викликати ще один вибух з великим викидом радіоактивності. Воду з цих приміщень відкачали. Також були вжиті заходи для того, щоб запобігти проникненню розплавленої речовини в ґрунт під реактором.

Потім почалися роботи з очищення території і поховання зруйнованого реактора. Довкола 4-го блоку був побудований бетонний саркофаг. Оскільки було вирішено запустити 1-й, 2-й і 3-й блоки станції, радіоактивні уламки, розкидані територією АЕС і на даху машинного залу, були прибрані всередину саркофага або забетоновані. У приміщеннях перших трьох енергоблоків проводилася дезактивація. Будівництво саркофага було завершене в кінці листопада 1986 року.

Незважаючи на складне економічне становище, Україна самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. Ми не маємо права забути сім’ї загиблих та померлих ліквідаторів. 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день хочеться згадати тих, хто своєю мужністю та героїзмом зупинили катастрофу. Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам.

В управлінні праці та соціального захисту населення Острозького міськвиконкому станом на 1 грудня 2013 року перебуває на обліку 59 ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи: І категорії – 11 осіб, ІІ категорії – 33, ІІІ категорії – 15. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Дякуємо вам за вашу мужність, героїзм та бажаємо вам і вашим родинам, перш за все, міцного здоров’я, злагоди в сім’ях, довгих років життя.

Ірина МІЛІЩУК,
начальник відділу з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів міста
Просмотров: 305 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]