Вівторок

23.04.2019

21:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ми тебе не забули, Тарасе!

У нашій державі і світі ще триває відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Він залишив після смерті неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Кобзар пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру.  

Ми маємо знати і пам’ятати генія українського народу. З нагоди визначного свята в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшла низка заходів, які розпочалися задовго до святкової дати. Зокрема, учні школи взяли участь у міжнародному Шевченківському літературно-мистецькому святі «В сім’ї вольній, новій», у гуманітарному проекті «Шевченківські читання», у міському конкурсі читців імені Тараса Шевченка та у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої».

Для найменших учнів учителем української мови та літератури Ніною Ярмольчук організовано освітній проект «Тарас Шевченко та сучасність». Під керівництвом Тетяни Корж учні 9-В класу упродовж тижня проводили інтерв’ю серед учнів школи на тему «Шевченко в наших серцях», яке узагальнили власним відеофільмом. Учителем української мови та літератури Оксаною Клебан організовано показовий виступ шкільного драматичного гуртка, який поставив на сцені п’єсу Тараса Григоровича «Назар Стодоля». Учні 5-х класів взяли участь у мовному святі «Ми тебе не забули, Тарасе!». Упродовж тижня Шевченкознавства вчителями-словесниками організовано одночасне читання поезії Кобзаря, проведено літературні читання «Нічого кращого немає, як тая мати молодая з малим дитяточком своїм» та уроки Тараса Шевченка «Душа поетова свята у праведних його речах». Крім того, школярі мали змогу проявити свої таланти та творчість, долучившись до конкурсу стіннівок, виставки учнівських робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва тощо.

Усі ці заходи мали на меті ближче ознайомити учнів із життям та творчістю Тараса Шевченка, визначити, що творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов'ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу, що його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Відчути, що значить Батьківщина в житті людини, вміти йти на самопожертву заради інших.

Катерина ДЕНИЩУК, педагог організатор Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

№13 від 22 березня 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]