П'ятниця

26.04.2019

05:31

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Микола КУЧЕРУК: «Ми вимагаємо перевірити діяльність «Теплоенерго»!

Місцеві ради можуть допомогти – зни­зити тарифи на тепло. Для цьо­го треба змусити Податкову інс­пек­цію провести перевірку «Теплоенерго».

Тарифи на теплопостачання можуть бути знижені на 60%. Юлія Тимошенко доводить це послідовно і твердо: числами, фактами та документами. Її аргументацію не зміг заперечити ніхто. Вчасною і дуже важливою у цьому контексті виглядає пропозиція голови Рівненської обласної організації ВО «Батьківщина» Миколи Кучерука. Він закликає місцеві ради своїми рішеннями змусити податкову перевірити «Теплоенерго». Як він це бачить, і що саме пропонує Кучерук?

Перше. Кожна послуга має свою собівартість. Кожну таку собівартість має перевіряти податкова інспекція. Особливо, коли йдеться про монополію, а кожне теплопостачаюче підприємство є для людей – монополістом. Це означає, що собівартість послуг різноманітних «Теплоенерго» має перевіряти не Національна комісія регулювання в енергетиці (НКРЕ), яка затверджує тарифи, а в першу чергу – податкова. У мене запитання: «Ви чули коли-небудь, щоб наша Рівненська податкова перевіряла об’єктивність тих даних, що їх декларують теплопостачальники?». Я про таке не чув.

Зауваження цілком слушне, бо, якщо НКРЕ просто бере на віру чи закриває очі на завищену собівартість послуг теплопостачаючих підприємств, то в результаті ми з вами змушені платити – більше, ніж треба. Микола Кучерук продовжує:

Друге. Будь-яка техніка та будь-яка система мають свій коефіцієнт корисної дії (ККД). Умовно котел Е1/9, маючи паспортне ККД 90% та спалюючи 86 кубометрів газу, буде виробляти одну тонну пару. Однак, з часом усе обладнання зношується, і той самий котел вже починає витрачати не 86, а 150 кубометрів газу, щоб виробити ту ж саму тонну пару. Різницю обліковують у собівартість і змушують людей оплачувати її з власної кишені. Це при тому, що ті ж самі люди – ми з вами – вже оплатили заміну та ремонт тих котлів, сплачуючи за амортизацію обладнання. Тобто, теплопостачаючі підприємства вже отримали від нас кошти на заміну, догляд та капремонт обладнання з тим, щоб воно не витрачало зайвого газу. У мене запитання: «Податкова інспекція перевіряє ефективність використання таких амортизаційних відрахувань? Перевіряє чи тепловики вчасно ремонтують старі котли, або закуповують нові?». Я про таке не чув.

А тому Микола Кучерук пропонує рішення, яке й візьмуть на озброєння депутати місцевих рад від «Батьківщини». Він наголошує:­

Місцева ра­да, наприклад, міська рада Рів­­но­го має до­мог­тися,­ щоб По­­даткова інспекція врешті-решт перевірила: на скільки об’єк­тивною є со­­бівартість тих послуг, що їх вказують тепловики, і, зокрема, на скільки ефективно вони витрачають  амортизаційні кошти. Треба ухвалити відповідне рішення. Податкову треба змусити перевірити головне – чи не платять рівняни зайвого. Бо я переконаний, що платять. І в Рівному, і в інших містах та населених пунктах. Тому вважаю це першочерговим завданням для всіх нас і для наших депутатів – змусити податкову працювати.

Найближчий місяць покаже чи прислухаються депутати від інших партій до позиції «Батьківшини». Але вже цієї п’ятниці, на найближчому засіданні сесії Рівненської обласної ради Микола Кучерук та його однопартійці піднімуть це питання і винесуть його на розгляд сесії. Податкову треба змусити працювати в інтересах людей. Тарифний геноцид має бути зупинено. Наші дії мають бути послідовними і на рівні Києва, і на місцях – по всій Україні. Разом ми це – зможемо!

Прес-служба РОО ВО «Батьківщина»

№ 37 від 12 вересня 2015 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 277 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]