Вівторок

23.04.2019

08:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Міліції – завдання, медицині – питання
Двадцять шість із 30 депутатів були присутні на двадцять першій сесії Острозької міськради шостого скликання минулої п’ятниці. Найтривалішим в обговоренні питанням було перспектива об’єднання двох відділень Острозької ЦРЛ – кардіо­логічного та терапевтичного.

На початку сесії міський голова О. Шикер привітав депутатів-іменинників лютого і переможця обласного проекту Гордість Рівненщини в номінації «спорт» Сергія Захарчука (на фото). Побажав, щоб і надалі своїми успіхами він славив місто, у відповідь переможець висловив сподівання, що влада і надалі сприятиме розвитку спорту в Острозі.


Посилити патрулювання

Першим депутати заслухали інформацію начальника Острозького МВ УМВС України в Рівненській області В.Самчука про стан боротьби із правопорушеннями та охороні громадського порядку. Він торкнувся проблеми перевізників, які не мають дозволів на перевезення; пообіцяв навести лад з вуличною торгівлею на Яворницького; наголосив на необхідності захисту власниками об’єктів торгівлі від грабіжників, а також підкреслив, що варто було б і в Острозі встановити систему відеоспостереження, яка показала свій ефект в інших містах. Було наголошено на проблематичності боротьби з гральним бізнесом, згадано про вилучення 16 ігрових автоматів у місті, і як результат судового рішення – накладення 650 гривень штрафу і повернення їх власнику. На що депутат О. Корнійчук (ВО «Батьківщина») запропонував депутатську підтримку при наявності у міліціонерів шляхів вирішення «гральної» проблеми; просив звернути увагу під час рейдів на розпивання спиртних напоїв­ на дитячих майданчиках. Валерій Петрович пояснив, що стаття 203 КК декриміналізована, тому притягнути до відповідальності винних нині міліціонерам важко.

Депутат Р. Гресько (Партія регіонів) зауважив, що не варто опускати руки в боротьбі з ігровими автоматами – знову вилучати, знову штрафувати, і звернув увагу керівника на те, щоб в зали ігрових автоматів не заходили правоохоронці. На це В. Самчук відповів: «Раніше ходили, тепер не ходять».

Депутат І. Кузьменко (ВО «Батьківщина») нагадав своє прохання по патрулюванню територій біля школи №1 та гімназії у вечірній час, Л. Бащук (Партія регіонів) запропонувала при чергуванні контролювати ще і парк Шевченка, В. Мацун (ВО «Батьківщина») попросив внести у маршрут патрулювання ще і контроль за старим пологовим будинком на Бельмажі, М. Добровольський (ВО «Батьківщина») звернув увагу на конт­роль за викиданням сміття. В.Самчук повідомив, що у маршрут патрулювання внесено район І школи і парк Шевченка. Депутат
Б. Гловацький («Сильна Україна») подякував за наведений порядок біля заправки «ОККО» і вкотре наголосив на контролі за «Смачною зупинкою», яка працює на годину довше за інші заклади і створює незручності жителям будинку №1 по пр. Незалежності. Він просив частіше перевіряти заклад і реагувати на звернення мешканців будинку на телефон 102. На це В. Самчук сказав, що буде виходити з пропозицією обмежи­ти час торгівлі закладу. Депутат О.Стецюк
(ВО «Батьківщина») звернула увагу на проблему викрадання коштів з банківських карток громадян. Начальник міліції відповів, що по факту, про який йдеться, порушена кримінальна справа.

Депутати своїм рішенням ввели В. Самчука до складу міськвиконкому замість вибувшого з його складу В. Загорського.


Чи на користь хворим оптимізація в лікарні?

На початку сесії депутат Л. Бащук (Партія регіонів) подала свій депутатський запит стосовно оптимізації в ЦРЛ. Міський голова О. Шикер зачитав присутнім звернення від працівників кардіоревматологічного відділення Острозької ЦРЛ, яке надійшло 23 березня, напередодні сесії. У ньому йшлося про те, що планується скорочення ліжкового фонду відділення на 5 ліжок, з відповідними скороченням посад і об’єднанням терапевтичного та кардіологічного відділення в загальнотерапевтичне відділення з ревматологічними та кардіологічними ліжками. Автори звернення не розуміють економічної вигоди об’єднання, згадують колишній досвід об’єднаного терапевтичного відділення, де перебували різнопрофільні хворі і відповідно ефективність лікування була нижчою. На думку авторів звернення, об’єднання – це крок назад, оскільки пост №1 і №2, які планується зробити в оптимізованому відділенні, не можна порівнювати із такими ж постами в пологовому будинку. Адже там працюють акушери-гінекологи, а терапія і кардіологія – це різні спеціалізації. Акцентується і на факторі близькості до ХАЕС, роботі кардіології з постійним перевантаженням, не допущенні аналогічних ініціатив об’єднання в Корці. Автори звернення сподіваються на мудрість депутатів і позитивне вирішення питання.

Депутат Л. Бащук розповіла, що спілкувалася з хворими, лікарями інших відділень і думка працівників щодо оптимізації не збігається з думкою головного лікаря ЦРЛ. Острозька кардіологія менш оснащена порівняно з Нетішином, постійно переповнена, тому варто звернутися в облздраввідділ, щоб не допустити цієї оптимізації. Депутат І. Кузьменко підтримав колегу, цитуючи інформацію про стан серцево-судинних захворювань – вони є причиною 2/3 смертей острожан. Депутат Г. Аршинов (ВО «Батьківщина») підкреслив, що кардіологія – це єдине відділення, пацієнтом якого може стати кожен і яке продовжило життя його батька. Свою думку стосовно змін висловила багаторічна завідувач кардіологічним відділенням
А. Парфенюк. На початку вона проаналізувала документи, якими керується головний лікар в рішенні про оптимізацію. За її словами, Наказ МОЗ, згідно якого відбуваються реформи, стосуються лише 4 пілотних областей, а не Рівненщини. Інший наказ МОЗ від 2000 року привів у відповідність кількість ліжок до кількості населення – 50 на 10 000 тисяч людей. Сьогодні їх 215 після скорочення ліжок у Сіянцівській лікарні. Навіщо скорочувати ще? І третій документ – розпорядження голови РОДА з оптимізації, яке, за її словами, не стосується райлікарень. Тому, на думку Алли Едуардівни, наказ про оптимізацію прийнятий виключно на місці і розроблений головним лікарем В. Веляником, начальником відділу охорони здоров’я РДА В. Нікуліним та в. о. голови РДА А. Лисим. Згідно наказу в терапії скорочується 2 медсестри, 1 санітарка, 0,25 ставки лікаря, теж і в кардіології. Керівник кардіології згідна з тим, що за нормативними документами є зайвими 5 ліжок для ревма­хворих, однак вони не пустують, черга кардіохворих на 2 тижні вперед. Вона не проти скорочення в принципі, але проти об’єднання двох відділень, відстоює збереження кардіологічної і терапевтичної спеціалізації: «Кардіолог не може лікувати терапевтичних хворих, це аналогічно викладанню фізики математиком. І чому не скорочують ліжка в інших відділеннях? Не бачу логіки в економії, якщо у нас немає звільнених заввідділень, доплата моя за завідування складає 175 гривень, про гроші медсестер не варто і говорити. А перебування в одній палаті сердечника, астматика і п’яного, яких при поступленні кластимуть туди, де будуть місця, – це крок назад».

Депутат О. Корнійчук подякував Аллі Едуардівні за сміливість, сказав, що «інте­реси хворих треба відстоювати зубами». На прохання депутата Н. Ковальчук (Партія регіонів), аби бути об’єктивними і знати другу точку зору, депутати дочекалися прибуття на сесію головного лікаря ОЦРЛ
В. Веляника. Перед тим, як надати йому слово, міський голова О. Шикер підкреслив, що міський бюджет виділяє для функціонування лікарні 7 мільйонів гривень і перспективні зміни в лікарні мали б бути погоджені з владою міста. В. Веляник повідомив, що допомога хворим Острожчини відповідає вторинному рівню надання меддопомоги і річна загальна потреба у фінансуванні галузі становить 24 мільйони гривень. Однак, згідно бюджетного запиту в районі не вистачає на фінансування коштів близько 1,5 млн. гривень. Згідно статті 51 Бюджетного кодексу, керівник повинен утримувати заклад в межах кошторисних видатків, призначених на функціонування галузі. Василь Васильович назвав документи, якими керувався у прийнятті рішення про оптимізацію, озвучив цифру, яку дасть об’єднання – економія в сумі 245 тисяч гривень. Підкреслив, що в лікарні забезпеченість кардіоліжками найвища по Україні, що два пости – в терапії на першому поверсі та кардіології на другому не вплинуть на якість медичного обслуговування хворих. «Оптимізація є зміною організаційної моделі управління, рішення про це не було прийнято одноосібно, а нездоровий ажіотаж підігрівається окремими медпрацівниками», – сказав головний лікар і додав, що минулого року в області було скорочено майже 395 ліжок, в тому числі в Острозькій психлікарні – 45. Депутат Р. Гресько поцікавився, як проходить оптимізація в інших районах і чи не приведе вона до того, що в одній палаті лежатиме хворий з інсультом і терапевтичний. На це отримав відповідь, що така оптимізація пройшла в Млинові, що не ліжко лікує, а технології, як приклад навів Польщу. В. Веляник підкреслив, колишня система – кількості ліжок на 10 тисяч населення – себе вже не виправдовує, утримання стаціонарного ліжка в ЦРЛ обходиться 76-80 тисяч гривень в рік. 5 ліжок – це вже прорахована економія бюджетних коштів, бо це не лише зарплата медпрацівників, а нарахування на неї, доставка хворого, господарські витрати і т. інше. На репліку депутата З. Систалюк (ВО «Батьківщина») про чергу на лікування в кардіології, В. Веляник ще раз підкреслив, що лікують технології і що імовірно деяких хворих можна буде лікувати амбулаторно, а ліжка використовувати ефективніше.

Депутат І. Кузьменко апелював, що нам не потрібні аналоги оптимізації десь, нам «болять» наші хворі, у нас виник ажіотаж по цифрах смертності від серцево-судинних захворювань. Головний лікар зауважив, що ці захворювання лідирують по всій Україні.

Депутат В. Мацун (ВО «Батьківщина») запропонував робити скорочення без об’єднання відділень. Як приклад, навів оптимізацію комунальної сфери міста, після якої очевидний висновок: потрібно було зробити скорочення і зберегти спеціалізацію, а не об’єднувати.

Депутат Л. Тимчук (ВО «Батьківщина») висловилась за те, щоб оптимізацію починати з інших відділень, а не з кардіології. Не міняти нічого запропонувала Л. Бащук,
Р. Гресько наполіг на узгодженні таких рішень з міською владою, а О. Шикер нагадав про недавню допомогу міста у вирішенні комунальних проблем лікарні. В. Веляник ще раз підкреслив, що не ліжка лікують, а технології і економія буде, запросив депутатів ознайомитись з роботою лікарні. На це
А. Парфенюк апелювала, що ліжка будуть давати економію, коли вони не заповнені: «Зараз у нас 46 хворих лежить, а 35 буде лікуватись завжди».

Зрештою депутати підтримали пропозицію направити звернення депутата
Л. Бащук голові Острозької РДА, а міському голові звернутися до начальника відділу охорони РОДА щодо правомірності і необхідності оптимізації в ОЦРЛ.


...і про проблеми бюджету

Одним із питань сесії були підсумки виконання бюджету за 2011 рік. Після доповіді начальника міськфінуправління Т. Мацун, своє бачення шляхів його наповнення висловив депутат Р. Гресько. На його думку, якби всі платили податки чесно, проблеми невиконання бюджету не було б. Зокрема, платити мають підприємці, адже бізнес у великих обсягах повинен давати жити і острожанам. Депутати ж повинні почати з себе і зареєструвати усі свої доходи. А ще Роман Яремович джерелом наповнення міської казни бачить плату за землю: «Хто окрім Ощадбанку платить за землю? Скільки зареєстровано підприємців у місті і скільки людей у них працює? Я просив створити комісію для перевірки законності діяльності комерційних закладів. Якщо ми їх не контролюємо, то і бюджет буде недовиконуватись.»

Депутати також внесли зміни до бюджету на 2012 рік: на 50 тисяч збільшили загальний фонд – це кошти субвенції на виконання програми містобудівної документації і на 19999 гривень збільшили спецфонд на будівництво і реконструкцію культових споруд.

Депутат Н. Ковальчук повідомила, що спонсорськими коштами будуть встановлені 2 дитячі майданчики у місті. Один в дитсадку «Веселка», іншому підшукають місце. Депутат І. Ткачук (ВО «Батьківщина») знову нагадав про невирішені комунальні проблеми Нового міста, про аналогічні на Городищі говорив депутат І. Кузьменко. Причиною їх виникнення, на думку депутата В. Мацуна, є виділення земельних ділянок без обстежень фахівців.

Порушене питання переліку об’єктів, які будуть цьогоріч ремонтуватися за кошти субвенції, буде прийняте на наступній сесії.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 505 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]