Середа

24.04.2019

19:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Милують око витинанки
Нещодавно у Національному університеті «Острозька академія» відбулося відкриття унікальної виставки львівського митця  Тараса Богдана. Він працює у техніці витинанки народно-декоративного мистецтва. Як стверджують організатори та наукові працівники Державного історико-культурного заповідника м. Острога такої виставки в Острозі ще не було.

Аби із цікавими і оригінальними роботами познайомилося якомога більше студентів та співробітників вузу, їх розмістили на другому поверсі головного корпусу. Тож ще до офіційної презентації вже чимало шанувальників мистецтва встигло познайомитися із виставкою. У переважній більшості глядачів про експозицію склалося позитивне враження.

– Роботи Тараса Богдана – особливі, виконані у стародавній техніці витинанки, одного із видів народного декоративного мистецтва. Вона має глибокі й багаті традиції, – розповідає директор музею історії Острозької академії, кандидат історичних наук Анастасія Хеленюк. – У технічному плані витинанка – цілісне зображення, що повністю вирізане з одного аркуша паперу та розміщене на контрастному фоні. Мистецтво витинанки набуло свого поширення в Європі, а з XIX ст. з’являється і в  Україні. Першопочаткова ідея витинанки – оздоблення приміщень. Найбільш поширеними витинанки були на Поділлі, Подніпров’ї та Прикарпатті. До цієї техніки народного декоративного мистецтва і мотивів народних візерунків все частіше звертаються сучасні художники.

Своїми враженнями про майстерно виготовлені витинанки ділилися завідувачка відділом Музей книги та друкарства заповідника Світлана Позіховська, її колега старший науковий працівник відділу Анатолій Хеленюк, студенти. Вони висловили захоплення унікальними роботами та сподівання, що і надалі академія і заповідник будуть організовувати спільні виставки та мистецькі заходи.

Незважаючи на юний вік (24 роки) Тарас Богдан є вже досить відомим художником не тільки в Україні, але й за кордоном – країнах СНД, Європи і навіть США. Він ставав лауреатом кількох престижних конкурсів та бієнале в Україні і зарубіжжі. Минулого року випустив перший свій альбом робіт і поезій «Лінія успіху», тепер готує до друку другий. Автор каже, що за допомогою звичайного малюнка не завжди вдається досягнути того, що можна передати у вирізаному зображенні. У давнину таким виробам та процесу їх виготовлення надавали особливого, дещо містичного значення. Тож виставка цікава і оригінальна, хоч за обсягом і не велика…

Іван ПАВЛІВ
Просмотров: 577 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]