Субота

20.04.2019

07:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мінімальна заробітна плата – 1134 гривні
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради повідомляє, що з 1 грудня 2012 року відповідно до ст.13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», установлено розмір мінімальної заробітної плати –1134 гривні, а у погодинному розмірі – 6,8 гривні.  

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обо­в’язковою для підприємств усіх форм власності та господарювання (ст. 3 Закону України «Про оплату праці»).

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику здоров’я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.

З введенням з 1 грудня 2012 року нового розміру мінімальної заробітної плати 1134 гривні кожен роботодавець та найманий працівник повинен розуміти важливість та життєву необхідність дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, які можуть бути забезпечені тільки при укладенні відповідних трудових договорів. При цьому лише мінімальний розмір заробітної плати, гарантований державою, дає соціальні гарантії на випадок безробіття, хвороби, трудового каліцтва та право на зарахування страхового пенсійного забезпечення.

Слід також врахувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності, що у колективних договорах та трудових договорах розмір мінімальної заробітної плати повинен бути встановлений відповідно до ст.13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Виходячи з цього, підприємства, установи та організації всіх форм власності та господарювання з 1 грудня 2012 року, при організації оплати праці, повинні забезпечити новий розмір мінімальної заробітної плати – 1134 гривні та у погодинному розмірі – 6,8 гривні.

Управління праці та соціального захисту населення попереджає, що за недотримання державних соціальних гарантій щодо виплати мінімальної заробітної плати винні особи будуть притягуватися до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.

Галина ПЕРЛОВСЬКА, начальник відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення
Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 269 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]