Субота

20.04.2019

07:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мінімальна зарплата – гарантія держави
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради повідомляє, що відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет Украї­ни на 2013 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати:  

– з 1 січня 2013 року – 1147 гривень;

у погодинному розмірі:

– з 1 січня 2013 року – 6,88 гривні;

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язкова для підприємств усіх форм власності та господарювання (ст. 3 Закону України "Про оплату праці”).

До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику здоров’я, а також премії до ювілейних дат, за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.

З введенням нового розміру мінімальної заробітної плати кожен роботодавець та найманий працівник повинен розуміти важливість та життєву необхідність дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, які можуть бути забезпечені тільки при укладенні відповідних трудових договорів. Лише при укладенні трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками, дотриманні мінімального розміру заробітної плати, гарантованого державою, наймані особи мають соціальний захист на випадок безробіття, виплати за листами непрацездатності, у зв’язку з нещасним випадком на виробництві і професійним захворюванням та право на зарахування страхового пенсійного забезпечення.

Слід також врахувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності, що у колективних договорах та трудових договорах розмір мінімальної заробітної плати повинен бути встановлений відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік”.

Виходячи з цього, підприємства, установи та організації всіх форм власності та господарювання з 1 січня 2013 року, при організації оплати праці повинні забезпечити новий розмір мінімальної заробітної плати – 1147 гривень та у погодинному розмірі – 6,88 гривні.

Управління праці та соціального захисту населення попереджає, що за недотримання державних соціальних гарантій щодо виплати мінімальної заробітної плати винні особи будуть притягуватися до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Галина ПЕРЛОВСЬКА, начальник відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення
№4 від 26 січня 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 399 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]