Вівторок

23.04.2019

20:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Минуле стукає в наші серця

У суботу, 22 листопада, відбувся мітинг пам’яті «Минуле стукає в наші серця», приурочений Дню пам’яті жертв Голодомору в Україні. Жителі міста та району зібралися на центральній площі Острога, аби спільно вшанувати пам’ять загиблих під час цього страшного геноциду ХХ століття. Долучилися також до скорботного мітингу чи не всі представники місцевої влади: міський голова Олександр Шикер, секретар Острозької міської ради Микола Добровольський, перший заступник міського голови Віталій Ундір, заступники – Ольга Логвін та Анатолій Лисий, керуючий справами Леонід Сніщук, голова Острозької райдержадміністрації Юрій Олексійчук, голова Острозької районної ради Валентина Стрілецька та інші. 

 

«На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних...»

З такими словами звернувся до при­сутніх голова Острозької РДА Юрій Олек­сійчук.

– На тілі української землі, на душі українського народу залишилися глибокі та незаліковні рани, які зробили ті, кого ще дуже багато наших співгромадян все ще продовжують називати братами, братнім народом. На жаль, так сталося, що у ті голодні страшні роки благословені антихристом круки сталінського режиму без докору сумління, без сумнівів і зі страшною люттю налетіли на наш народ, який був винен лише в одному. В тому, що ми – українці. Бо українці – гордий народ, волелюбний, працьовитий, а для чорної комуністичної армії такий народ, як більмо на оці. Багато хто скаже, що потрібно прощати ворогам. Але якщо подивитися на ті жахіття, то не можемо і не маємо права простити. Українці завжди і всім прощали війни, голодомори, катування, знущання, брехню, зради. «Допрощаємося» до тієї пори, коли нікого і нікому буде прощати, – зазначив Юрій Олексійчук. – Не можемо забути і пробачити такої смерті, бо не народилися цілі покоління українців, не народилися когорти вчителів, лікарів, винахідників, патріотів нашої землі. Ми повинні єднатися у своїй меті до свободи, у своєму прагненні до незалежності нашої держави, захищати її від ворога і не допустити, щоб кремлівська гидота знову спаплюжила нашу честь, розтоптала нашу гідність і вбивала наш народ.

На вшанування світлої пам’яті жертв голодоморів в Україні була оголошена хвилина скорботи, що рік у рік стає для всього українського народу актом поминальним, актом покаяння і перестороги. У цю хвилину люди на площі запалювали свічки, як символ світлої пам’яті про загиблих.

Ведучі заходу закликали також усіх присутніх об’єднатися у спільній молитві за упокій жертв та заради майбутнього на вечірній поминальній панахиді, яку відправив настоятель Свято-Миколаївського храму м. Острога, благочинний Острозького р-ну УПЦ КП, протоієрей Юрій Лукашик. Мені здається, що кожен на площі щиро молився за наших предків-великомучеників, за теперішніх героїв і за світле майбутнє нашого народу.

Як говорила ведуча, селянська душа знаходить спокій тільки на святому хлібові. На завершення мітингу пам’яті загиблих присутнім роздавали поминальний хліб. Це не випадкова традиція, адже жодна важлива подія, жодне свято і навіть жодний день у житті людини не проходить без хліба. Забравши ж хліб в українців, було не лише фізично заморено мільйони людей, нищилось найважливіше – їхній духовний світ, адже Україна сьогодні могла б бути іншою.

Євгенія ПОЛІЩУК

 

№ 49 від 29 листопада 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 312 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]