Вівторок

23.04.2019

09:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Минулого року найпопулярніші були Олександри та Анни

Підбито вже всі підсумки 2013 року. Як і на початку минулих років, я звернувся до начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Острозького райуправління юстиції у Рівненській області Тетяни СТАСЮК, щоб дізнатися, якими іменами найчастіше називали мешканці нашого краю минулого року своїх дітей, де і скільки їх з’явилося на світ, чи втримали позиції минулорічні лідери своєрідного рейтингу.  

– Тетяно Володимирівно, чи є абсолютний лідер на Острожчині серед імен, якими називали батьки своїх народжених дітей у минулому році?

– Розпочинаючи нашу розмову, мушу зауважити, що йтиметься про кількість виданих актів про народження. Звичайно, вони є основою для підрахунку народжуваності в Острозі та районі, однак можуть дещо відрізнятися від зафіксованих народжень у пологовому будинку нашого міста і статистичними даними. Це пов’язано з тим, що інколи мешканки нашого краю народжують дітей в пологових будинках інших міст і районів, наприклад, Нетішині, Рівному. Могло трапитись й інше – мешканки сусідніх адміністративних одиниць могли обрати Острозький пологовий будинок, щоб тут народити свою дитину, але її вони, мабуть, реєстрували на місці своєї реєстрації чи чоловіка.

Щодо лідера серед імен на Острожчини в цілому, то минулого, 2013 року, найбільше новонароджених називали іменем Олександр. Таких випадків було 18. Лише на одного новонародженого «відстали» такі імена, як Владислав та Софія. Шістнадцять разів батьки називали своїх дітей іменем Анна (Ганна). По 15 разів зустрічаються – Максим, Ангеліна, Вікторія. Більше десяти разів зустрічаються такі імена як Дмитро – 13, Дарина (Дарія), Денис – 12, Вероніка, Андрій, Артем – 11. Менше 10 разів зустрічаються такі імена, як Анастасія, Валерія, Богдан, Роман – 9, Арсен (Арсеній), Іван – 8, Іванна, Марія, Юліана (Юлія), Ілля, Назар (Назарій) – 7, Каріна (Карина), Олександра, Христина, Захар, Микола – 6, Єлизавета, Злата (Златослава), Ірина, Уляна, Давид, Марк (Маркіян), Тимофій, Ярослав – 5.

– А як ситуація з іменами в Острозі? Яке ім’я найпопулярніше у нашому місті?

– В Острозі, за підсумками минулого року, на перше місце вийшло ім’я Владислав. Ним називали своїх дітей батьки 8 разів. На одне менше – Софія. Шість свідоцтв ми видали, де були записані імена Вероніка та Максим. По п’ять разів називали батьки своїх чад такими іменами як Дмитро, Вікторія, Златослава (Злата), Анастасія, Ангеліна. Минулого року по чотири було дане ім’я Катерина, Іван, Олександр, Артем; по три – Марія, Олександра, Анна (Ганна), Валерія, Дарина (Дарія), Ілля, Микола, Нікіта, Тимофій, Андрій, Денис; по два – Христина, Юліана (Юлія), Єлизавета, Кирило (Кирил), Назарій (Назар), Роман, Тарас, Ярослава, Арсен (Арсеній), Богдан, Давид, Захар. Загалом у хлопців – 33 імені, у дівчат – 40. Цікаво, що того року і дівчаток, і хлопців народилося порівно – по 83. На жаль, минулого року було 4 мертвонароджених. Їм, як відомо, імена не присвоюються.

– Бачу, що минулорічні переможці нашого своєрідного рейтингу в Острозі втратили свої позиції…

– Це так. Минулого року абсолютним лідером був Михайло – 7 разів. Цього року таким іменем назвали своїх дітей батьки тільки один раз. Олександрів, які були на 2-ій позиції, було минулого року 6, а цього разу в місті це ім’я не на першому місці, але в числі лідерів. Анни минулого року були переможцями серед жіночих імен – 6 разів. Цього року таке ім’я зустрічалося в два рази менше. Цікаво, що позаминулого року ім’я Владислав у місті не зустрічалося, а в 2013-му воно перемогло. Тож все міняється.

– Чи називали мешканці краю минулого року своїх дітей незвичайними і рідковживаними іменами?

– Так, такі імена є. В Острозі, наприклад, ми зареєстрували хлопчика з ім’ям Рассвєт. А ще були такі імена, як Нестор, Сава, Домініка, Камалія, Кароліна, Кіра, Меланія, Милана (Мілана). В районі були такі імена, як Веніамін (Бродівське), Гліб (Бродів), Самуїл, Святослав (Оженин), Аделіна, Ельвіра (Плоска), Алевтина (Межиріч), Аріна (Прикордонне), Емма (Розваж), Єва (Милятин і Могиляни), Раміна (Верхів).

– Хотілося б дізнатися, у яких населених пунктах зафіксована найбільша народжуваність на Острожчині, а де найменше дітей народилося.

– З цього приводу скажу, що найбільше складено свідоцтв про народження в Острозі – 166. Але разом села району переважають місто – 346 свідоцтв. Звісно, після Острога, де найбільше проживає населення, йдуть найбільші за чисельністю адмінодиниці, такі як Оженинська сільрада (включає головне село цієї сільради, а також – Стадники, Бродів та Країв), де народилось 74 дітей (43 хлопці і 31 дівчинка). Цікаво, що народжуваність у Стадниках переважає кілька сільрад за кількістю новонароджених, відповідно – 17 (10 і 7). Далі розташувались такі сільради: Хорівська (Бродівське) – 34 (11 і 23), Межиріцька (Слобідка, Прикордонне) – 30 (13 і 17), Вельбівненська (Бадівка) – 24 (по 12), Могилянівська (Черняхів) – 22 (10 і 12), Розвазька – 20 (7 і 13), Мощаницька (Волосківці, Кургани) – 19 (9 і 10), Грем’яцька (Грозів, Михайлівка) – 18 (10 і 8), Плосківська – 16 (10 і 6), Українківська (Бубнівка, Вишеньки, Дубини) – 16 (по 8). Найменша народжуваність, лише по 3 дітей, спостерігалася на територіях Верхівської (лише дівчатка) та Вілійської сільрад (2 і 1). Цікаво, що в центральній садибі Новородчицької сільради не народилося жодної дитини. А всі 5 новонароджених (2 і 3), які зареєстровані у цій сільраді, з’явились у Теремному. Також не зареєстровано новонароджених у таких селах як Михалківці, Кураж, Лебеді, Дерев’янче, Стійло. Будемо сподіватись, це тимчасове явище.

Розмову записав Іван ГЛУШМАН

№14 від 29 березня 2014 р. Категория: Різне | Просмотров: 395 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]