Понеділок

20.05.2019

00:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Минуще все, лиш слово не мине

Мова – це найцінніший скарб та невід’ємна частка для кожної Нації. Немає мови – припиняє існувати й сама Нація. Це – прості та зрозумілі істини, які ніколи не повинні забуватися.  

21 лютого Україна відзначає День рідної, української мови. За час свого існування вона пережила багато: були всілякі заборони, утиски, намагання ворогів викорінити і знищити її з лиця землі. При цьому нам силоміць нав'язували «язык». Але наша мова, не зважаючи на всі негаразди, вижила і продовжує розвиватись!

Уже традиційно в нашому закладі у третій декаді лютого урочисто проходить святкування  Дня рідної мови. Найрізноманітніші заходи з нагоди величного свята тривають упродовж двох днів. Це і конкурси, і виставки, і концертні програми, і змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години, спеціальні гуртки-майстеркласи тощо. 

Цього року програма, як завжди, була досить насиченою. Учні 5-Б класу мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови на уроці «Рідна мова – безцінна невичерпна скарбниця народу». Дев’ятикласники вшанували пам’ять видатних діячів нашого народу, що зробили мову серцем нації, прапором українства, символом непереможності, під час наукової конференції «Мова – витвір нерозривності українського серця і української душі» (учитель Наталія Савчук).

Учнівську творчість засвідчило створення колективного документального прес-релізу «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова». Його автори – учні 5-А класу – продемонстрували власне ставлення до мови і ще раз ствердили: «Ми можемо змінити світ: спілкуймось українською» (учитель Марина Павлунь).

Показати учням красу і багатство української мови, викликати бажання вивчати її, збагачувати словниковий запас, розвивати навички виразного читання, виховувати любов до рідної мови було метою бібліотечного уроку «Мова рідна – калинова» в 6 класі (бібліотекар Марія Свинарчук).

Гімназисти 11-го класу на уроці «вільних думок» «Я знаю силу слова» ще раз довели, що знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини (учитель Вікторія Шилюк).

Долучились до святкування і молодші школярі: творчий брейк між учнями 4-х класів «Рідна мова витвором пезля» став підтвердженням веселкового розмаїття рідного слова (класоводи Галина Чайка та Валентина Лідавець).

Спільно зі шкільною біб­ліотекою вчителі-філологи підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Любіть Україну і мову її солов’їну».

Завдяки листівкам, які були роздані членами учнівського самоврядування, га­лереї експрес-висловлювань, що її підготувала бібліотекар, учні змогли почерпнути для себе більше інформації про історію розвитку української мови.

Завершилось свято літературно-музичним вернісажем «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову». Ним учні ОНВК ще раз засвідчили, що вони здатні зберегти та передати наступним поколінням цей безцінний дар – рідну мову.

Наталія Савчук, вчитель української мови та літератури ОНВК

№9 від 22 лютого 2014 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 314 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]