Вівторок

23.04.2019

04:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Місцеве самоврядування – учнівському

Цікава і корисна зустріч відбулася у середу, 30 жовтня, у міській раді. Члени ради старшокласників Острога зустрічалися із керівниками органу місцевого самоврядування та здійснили екскурсію міською радою. Активісти учнівського самоврядування багато дізналися про роботу міського голови, його заступників, структурних підрозділів міськвиконкому, депутатського корпусу, формування бюджету, проблеми міста.  

Першу частину зустрічі відкрила працівник  методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міськради Ірина Юрчук, яка представила присутніх – раду старшокласників Острога і представників органу місцевого самоврядування.

Першим слово було надано керуючому справами виконкому Острозької міськради Леоніду Сніщуку, який розповів про структуру органу місцевого самоврядування у нашому місті – Острозьку міську раду, її теперішнього керівника, виконавчий комітет, його відділи та управління, їх завдання, представляв керівників структурних підрозділів. Виступаючий також говорив про вибори депутатів та міського голови, виборчі округи, систему виборів, формування депутатського корпусу, фракцій у міській раді, постійні та тимчасові депутатські комісії, законодавство, яким керується у своїй роботі Острозька міська рада, її регламент, комунальне господарство, бюджет міста, його розподіл та ін.

Заступник міського голови Ольга Логвін говорила про те, як впливають рішення міської ради на навчання, виховання і дозвілля учнів, наголошуючи на тому, що перебування дітей без дорослих у розважальних закладах міста і всієї держави обмежені взимку до 22 години, а влітку до 23. Наголошувалося, що відповідають за перебування дітей за межами будинку батьки. Слідкує за дотриманням законодавства про неповнолітніх, захищає їх права, здійснює рейди по перевірці відвідування учнями школи, проводить профілактичну роботу із правопорушниками та ін. відділ у справах дітей міськвиконкому. Ольга Андріївна говорила про його роботу, а також інших відділів соціально-культурного і освітнього спрямування, які вона курує. Звертаючись до шкільних активістів, Ольга Логвін наголосила на тому, що їм, по мірі можливості, необхідно проводити роботу в учнівських колективах щодо недопущення вживання алкогольних напоїв однолітками, зацікавлювати їх спортом та здоровим способом життя.

Начальник відділу кадрів та режимно-секретної роботи Марія Шкуль говорила про те, що кожний з відділів і управлінь міськвиконкому керується відповідним законодавством про свою роботу, внутрішніми інструкціями. Склад відділів і управлінь формується відповідно до чисельності населення у місті та його статусу (Острог – місто обласного підпорядкування, яке надане через історичну і культурну спадщину). Міська рада вправі вносити лише незначні корективи щодо виконуваної роботи і повноважень кожним із спеціалістів. Методист відділу освіти Ірина Юрчук наголосила, що структура учнівського самоврядування є майже ідентична структурі місцевого самоврядування. Це говорить про те, що учні зі шкільної лави, працюючи у шкільному самоврядуванні, готуються до роботи і в місцевому самоврядуванні.

Потім члени ради старшокласників задавали питання керівникам міськвиконкому. Вони стосувалися режиму роботи розважальних закладів міста, співпраці Острога із польськими містами Берунь, Сандомир, Гнєв, формування груп для відвідання острожанами цих міст, зміни структури виконкому міськради, майбутніх виборів у 2015 році до місцевих органів влади, можливість створення громадських організацій жителями міста, ремонт їдальні у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, функціонування у місті Будинку школярів та ін.

У другій частині зустрічі члени ради старшокласників міста відвідали організаційний відділ виконкому Острозької міської ради, зустрілися з міським головою Олександром Шикером. Він почав спілкування з учнями з аналізу фінансових проблем, які не дають можливості розвивати соціальну сферу, шкільні та позашкільні заклади в Острозі. Потім учні задавали питання міському голові. Вони стосувалися як освітньої галузі, так й інших сторін життя в місті, зокрема, бюджету, актової зали та їдальні в ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, відновлення промислових підприємств у місті, ремонту вулиці Вигін, закладів активного відпочинку, розвитку туризму в Острозі, відновлення пам’яток архітектури та ін. Олександр Федорович відповідав на запитання учнів, розповідав про ремонт їдальні в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, плани підприємців започаткувати випуск в нашому місті нової продукції, ремонт колишнього кінотеатру «Зірка», відсутність генерального плану Острога, ремонт тротуарів, встановлення нових дитячих майданчиків, ініціативність та пасивність громади, розробку нових і реалістичних бізнес-планів, які дадуть поштовх розвитку міста, необхідність ініціативи прибирання у місті учнями захаращених місць та ін. Учні цікавилися, чим вони можуть допомогти Острогу. Міський голова зазначив, що від мешканців міста залежить, яким воно буде. Якщо вони будуть любити своє місто, працюватимуть на його благо, зміниться свідомість  людей, тоді місто стане кращим.

На завершення методист відділу освіти Ірина Юрчук подякувала міському голові і всім хто спілкувався з учнями за цікаву і змістовну зустріч. А потім частина її учасників сфотографувалася на пам’ять біля парадного входу міської ради. Світлина розміщена на 1 стор. нашої газети.

Іван МОЧЕРНЯК

№45 від 9 листопада 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 414 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]