П'ятниця

24.05.2019

15:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мистецькій галереї Острозької академії – 5 років!

Святкувати перші ювілеї – завжди приємно, адже це говорить про певні успіхи в роботі, досягнення. Ось уже 5 років при Музеї історії Національного університету «Острозька академія» існує найновіший та найбільш динамічний його підрозділ – Мистецька галерея. Напередодні Міжнародного дня музеїв про історію та сучасне життя галереї нашим читачам розповіла директор Музею історії НаУОА Анастасія Хеленюк. 

– Картинна галерея університету – це не лише виставкова зала, це місце, де зустрічаються студенти, місце, де проводяться різні акції, зустрічі, презентації. Це одна зі складових музею академії. Офіційне її відкриття було 2009 року, але як така професійна виставкова діяльність почалась в 2010. Тобто, ось уже 5 років в галереї відбуваються різні мистецькі події, передусім – виставки, – розповідає Анастасія Анатоліївна.

Тематично експозиції дуже різнопланові. За час існування галереї було проведено 58 різних виставок. Фактично щомісяця в галереї – нова експозиція.

– Ми намагаємося показати всім: і студентам, і працівникам, і гостям університету найбільш цікаві тенденції в сучасному українському мистецтві. Ми не акцентуємо увагу тільки на живописі, а виставляємо і скульптуру, і графіку, й іконопис. Дуже багато робіт було представлено з тканини: гобелен, батік, ремізне ткацтво, вишивка. Було проведено чимало експозицій українського народного декоративного розпису: Петриківський розпис, Самчиківський розпис тощо. Бувало так, що декілька залів галереї представляли одночасно різні мистецькі напрямки або творчість різних художників. Відповідно той, хто приїжджає в академію, навіть, якщо він тут вже бував, завжди має змогу побачити щось нове, – зауважує директор музею.

Життя галереї є надзвичайно динамічним, що зумовлено динамічним життям академії. В університеті налагоджена активна співпраця зі спілками художників України, окремими авторами та митцями. Неодноразово художники виставляють декілька своїх експозицій, але вже іншої тематики чи іншого етапу своєї творчості. Розташування галереї в старовинних автентичних підземеллях 18 століття надає мистецьким залам особливої камерної атмосфери. Тому, окрім виставок, тут часто відбуваються творчі зустрічі, вечори поезії, презентації книг, мистецькі лекції, майстер-класи. Як розповідає Анастасія Хеленюк, один із останніх майстер-класів був проведений Тетяною Мілковською. Студенти та гості вчились декорувати одяг в етностилі, після чого відбувся своєрідний показ мод.

– Це вже таке місце, яке вийшло з формату виставкового залу, а стало мистецьким центром нашого університету. І зробити там статичну експозицію – означало б втратити це місце. Тому що для людей завжди цікаво побачити щось нове, – зазначає Анастасія Хеленюк.

Варто зауважити, що така активна життєдіяльність мистецької галереї є великою заслугою працівників музею університету.

– Організувати виставку – це дуже важкий трудомісткий процес, який потребує і часу, і творчого підходу. Це робота усіх працівників та волонтерів музею. І завдяки їм ця галерея живе, – каже Анастасія Анатоліївна.

Ось таке динамічне життя галереї, постійний рух, обмін думками, емоціями, інформацією забезпечує постійний інтерес з боку її відвідувачів. До речі, картинна галерея Острозької академії є найбільшою в нашій області. За словами директора музею, Рівненська область, на жаль, єдина, в якій немає художнього профільного музею. В Рівному є лише невеличка зала спілки художників і приватна галерея «Євро-арт». Отож, з нагоди професійного свята бажаємо усім працівникам музею Острозької академії творчого розвитку, успіхів, нових звершень та цікавих експонатів!

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 20 від 16 травня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 325 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]