Субота

20.04.2019

08:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Місто на краще змінюємо разом
Літо у розпалі, позаду майже піврічний рубіж роботи міської влади у цьому році, який ознаменувався проведенням Дня міста. Про його підсумки, поточну роботу, розпочаті проекти і плани благоустрою Острога ведемо розмову з міським головою Олександром Шикером.

– Олександре Федоровичу, цьогоріч гостями відзначення 912-річниці Острога була дуже чисельна делегація поляків…

– Так, співпраця між містами-побратимами триває давно, але така кількість туристів до нашого міста приїхала вперше. Це 25 дітей і 55 туристів, звичайних жителів Беруня, які зголосилися на наше запрошення приїхати на День міста. Бажаючих стати нашими гостями було значно більше, однак інфраструктура Острога не дозволяє прийняти велику кількість іноземців. Щиро дякую ректору Острозької академії Ігорю Пасічнику за можливість розміщення делегації туристів в гуртожитку академії.

Продовженням партнерських стосунків з Польщею стане візит делегації юних острожан 25 червня до Гнєва. Там наші діти, і в тому числі юні футболісти, зможуть позмагатись у спорті, познайомитись із польською культурою. І загалом, відвідання в юному віці країн Євросоюзу вже формує їхні світогляди, менталітет, розширює кругозір. А діти – це майбутнє, яке прийде на зміну нам.

– Повернемось до проведення Дня міста, складовою частиною якого була благодійна акція із збору коштів на міський фонтан. Яка доля його чекає?

– Справа в тому, що наш фонтан використовує надто великі обсяги води замість циркуляції 2-3 кубів. Тобто він у нас "золотий” – збитковий і потребує реконструкції. Для збору коштів на неї була спрямована благодійна акція "Острог – місто юності і краси”. Під час неї було зібрано 1300 гривень і 100 доларів США. Звичайно, це невелика сума, ми сподівались, що більше людей підтримають акцію. Зібрані кошти підуть на виготовлення технічної документації з реконструкції фонтану. Сподіваємось, що їх вистачить на проект, під який з часом залучимо гроші і до наступного Дня міста оновлений фонтан функціонуватиме.

– Які ще плани з благоустрою на цей рік?


– Ми продовжуємо цілеспрямовано розпочаті роботи із ремонту, розпочаті в минулому році. Так, виділені кошти в сумі 248 тисяч на реконструкцію об’їзної дороги по Древлянській, Луцькій, Чорновола. Там завжди великий вантажопотік і давно назріла потреба проведення капітального ремонту.

Маємо плани зробити дорогу до Нового кладовища, яке розростається, і для якого потрібний зручний під’їзд. В цьому плані сподіваємось на підтримку обласної влади, до якої звертались за допомогою.

Хочу зазначити, що сьогодні у зв’язку із змінами до Податкового кодексу у нас складна ситуація із бюджетом. Зокрема, із наповненням загальної його частини. Але в частині бюджету розвитку маємо перевиконання. Це суттєві кошти, які підуть на реконструкцію системи опалення в дитсадку "Веселка”. Нагадаю, що в минулому році там була введена нова котельня. Вона дала економію коштів, але частково, бо система опалення стара і потребує заміни. Реконструкція теплопостачання в комплексі дасть значну економію. Кошторис вже складений і це вартує орієнтовно 280 тисяч гривень, які спрямуємо саме з бюджету розвитку. Також незабаром буде розпочата реконструкція їдальні в ЗОШ №1. Вона буде сучасною, з новим обладнанням. Перша частина коштів вже передбачена в бюджеті. Це 223 тисячі гривень. Решту плануємо «назбирати» до кінця року.

– Олександре Федоровичу, на які об’єкти в Острозі цьогоріч спрямовані кошти субвенції 30-км зони ХАЕС?

– Ми продовжуємо роботи із ремонту доріг, розпочаті в минулому році. Так, на вулицю Толстого спрямовуємо 331 тисячу гривень. Її з’єднаємо із Слобідкою. Вулиця Мічуріна була минулого року висипана, в цьому буде заасфальтована і на це спрямовуємо 451 тисячу гривень, на Весняну, розпочату в минулому році, – 108 тисяч. Користуючись нагодою, дякую мешканцям цих вулиць за посилену допомогу в їх реконструкції.

Маємо 2 захисні споруди, як обов’язкову умову функціонування міста в 30-кілометровій зоні станції, по вулиці Мануїльського, 33 та Яворницького, 11. На їх ремонт спрямовуємо відповідно 53 тисячі і 88 тисяч гривень. Плануємо після проведення ремонтів розмістити там заклади позашкільної освіти і дозвілля.

Також із вищевказаних коштів 296 тисяч плануємо спрямувати на капітальний ремонт фасаду гімназії. У цій будівлі кілька років тому були замінені вікна без облаштування відкосів, тому фасад має такий непривабливий вигляд. Тож маємо надію, що після погодження всієї будівельної документації та закінчення робіт, вже в цьому році історична будівля матиме гарний, оновлений вигляд.

Завершуємо заміну вікон у дитсадку "Ромашка”. На це спрямовано 74 тисячі гривень. Плануємо за кошти субвенції ХАЕС реконструкцію і у музичній школі, де 89 тисяч як її перший етап спрямовано на заміну вікон.

До речі, хочу зазначити, що проведенню ремонтів в музшколі, в інших закладах передувала копітка і тривала у часі робота із виготовлення технічних паспортів на будівлі, свідоцтв на право власності і земельні ділянки. Так сталося, що багато приміщень, які належать громаді міста, цих документів не мали. Це досить затратний процес, непомітний для пересічних острожан, але дуже важливий. Адже без наявності цих документів не можливо робити фінансові вкладення в заклади – ремонти, реконструкції. Технічні паспорти виготовлені на заклади культури, освіти, комунальні підприємства. Окремі документи ще на стадії виготовлення, наприклад громадського туалету по вулиці Чорновола (Папаніна).

– Нещодавно були замінені керівники комунальних підприємств. Як Ви прокоментуєте ці кадрові зміни?

– На сьогоднішній день так склалися обставини, що виникла потреба заміни керівництва комунальних підприємств. КП „Теплоенергія” вперше за багато років закінчила сезон з прибутками, її керівник Іван Войтов показав себе ефективним менеджером. Тож було вирішено довірити йому керівництво КП „Водоканал”, а „Теплоенергію” – Віталію Хведасю, який тривалий час працював на підприємстві інженером. Договори з обома керівниками укладені на рік. За його підсумками побачимо, як спрацюють комунальні підприємства. Не виключені ще якісь кадрові зміни, про які ми обов’язково інформуватимемо острожан.

– Які проблемні питання хвилюють, що заважає в роботі?

– Працюючи над благоустроєм міста, хочеться, щоб осторонь не залишався ніхто. Адже від кожного з нас залежить, чи довго залишатиметься привабливим оновлений сквер 40-річчя Перемоги, чи „різатимуть” очі стихійні сміттєзвалища. Порядок у місті – це відповідальність не лише влади, а і кожного острожанина: керівника і власника приватного обійстя. Приклад того, як не треба господарювати – придбана і поросла бур’янами ділянка біля районного суду (фото 1). Це ганьба для громади і гостей міста. Впливати на власників змушені через прокуратуру Львова, де вони зареєстровані. Теж саме стосується споруди-руїни на вулиці Вишенського, навпроти молокозаводу (фото 2). Ми пішли назустріч власниці і допомогли з виготовленням держакту на землю за умови подальшого знесення тих розвалин – розплідника сміття і антисанітарії. Двічі на неї були складені адміпротоколи, штраф за порушення правил благоустрою, які обов’язкові для всіх. Однак вона затягує із знесенням. Цей негативний ряд можна продовжити територією біля заправки ОККО, безгосподарною ділянкою на вулиці Павлюка, де випасають свиней, іншими прикладами. Але я хочу звернутись до кожного острожанина: почніть із себе, не проходьте мимо, не будьте байдужими, бережіть зроблене іншими. І тоді наші спільні зусилля на благо міста будуть ефективними.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 476 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]