Середа

24.04.2019

19:47

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Миті історії української незалежності

Двадцять четвертого серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України. Цей історичний документ виражає волю українського народу, його право на самовизначення, передбачене ООН та іншими міжнародно-правовими документами, і продовжує тисячолітню традицію державотворення в Україні, стверджуючи, що територія України є неподільною, що на цій території мають чинність виключно Конституція і Закони України. Наш народ ішов до цього через утиски, в’язниці і сибіри, йшов довго, упродовж усієї своєї історії – від часів Київської  Русі до наших днів.

На цьому шляху загинула і гине незліченна кількість кращих синів і дочок України, які відстоювали і відстоюють її незалежність.

Ми пишаємося тим, що Батьківщина мала славні періоди історії, справді легендарних героїв, мужньо пережила найважчі випробування і не скорилася. Ми пишаємося  тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала і захищає себе від ласих на чуже  добро близьких та далеких сусідів.

Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.

В читальній залі Острозької міської бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка «Миті історії української незалежності». З матеріалів, представлених на виставці, читач дізнається про яскраві віхи становлення нашої незалежності від часів козаччини і до сьогодення. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих користувачів, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.

Виставка презентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси вітчизняних і зарубіжних авторів, збірники наукових праць, матеріали конференцій та хрестоматії, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності. Книги розкривають питання самовизначення української нації, народовладдя, державної влади, громадянства, територіальної цілісності, економічної самостійності, екологічної безпеки, культурного розвитку, зовнішньої і внутрішньої безпеки, міжнародних відносин. Окремий розділ виставки присвячений подіям на сході нашої України.

А діти – користувачі шкільного віку з книжкової виставки «Україна – це ненька моя, Україна – це я», епіграфом до якої є слова В. Сосюри

«Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди»

знайомляться через книги з неповторною красою та національними символами нашої України, життям наших пращурів від глибокої давнини до сучасних днів. Твори українських класиків і сучасних письменників навчають дитину любові до Батьківщини, що для кожного з нас має стати єдиною і святою.

Людмила ЗАХАРЧУК,
завідувач міської бібліотеки

№ 34 від 22 серпня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 306 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]