Понеділок

22.04.2019

03:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мозок і серце – грибні!
Сезон осіннього тихого полювання тільки починається. Незважаючи на це, грибники вже «вполювали» рекордну здобич. У понеділок вранці, аж два наших читачі, ніби змовившись, повідомили про свою радість – знайдені дуже великі гриби.

Володимир Криницький каже, що у понеділок вранці і не збирався на тихе полювання. У справах перебував у селі Прогрес. Недалеко від дороги, якою йшов, він помітив гігантського дощовика, який своєю формою віддалено нагадує мозок людини. Не довго думаючи, він забрав його із собою і переніс до скутера, а ним і довіз знахідку додому. З нетерпінням зважив його і виявилось, що дощовик «потягнув» на 4 кілограми 448 грами (фото 1).

Така удача Володимиру Васильовичу посміхається не вперше. Він розповідає, що в 90-х роках уже знаходив гігантський гриб, який важив 4 кг 200 г. Тоді про його знахідку написала всеукраїнська газета «Молодь України», у своїх новинах розповідав «10 канал» телебачення. Тож нова знахідка старий рекорд «побила»…

Інший острожанин, пенсіонер Михайло Ваколюк вважає себе затятим грибником. Він дуже любить мандрувати лісом у пошуках різноманітних грибів. Це не тільки приємне спілкування з природою, але й нагода знайти смачну їжу. Минулого року, на жаль, грибів майже не було. Можливо, це компенсація за те, що в 2010 році – їх не збирав хіба що лінивий. Він, як і багато його колег грибників, сподівається, що цей сезон забезпечить любителів тихого полювання багатим урожаєм.

Цього дощовика (фото 2), що за формою нагадує серце, Михайло Корнійович знайшов у лісі, який знаходиться в напрямку села Білашів. Зваживши його, з’ясував, що важить він 1 кг 800 грамів. Пенсіонер отримав смачну і поживну страву, якою він частував друзів і знайомих. До речі, цього року Михайло Ваколюк уже приносив додому багато грибів. Частину з них родина споживає у смаженому чи вареному вигляді – іншу заготовляють на зиму.

На закінчення не зайве буде нагадати, що поряд із їстівними грибами ростуть отруйні, небезпечні для життя. Тому у лісі, а також готуючи вдома страви з грибів, варто дотримуватись правил їх збору і технології приготування. Як кажуть, грибник, як і мінер – помиляється лише раз у житті…

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 469 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]