Неділя

21.04.2019

21:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Мудрий фахівець своєї справи

Знайомство з хорошою людиною – завжди приємна річ у житті, але коли ця людина також мудра і здатна тебе чогось навчити, тоді це вдвічі приємніше, ще й корисно. Такою мені видалася наша зустріч, напередодні професійного свята, з Олександром Максимцем – інженером електрозв’язку острозького Укртелекому, людиною доброї душі та високого інтелекту. Як виявилось пізніше, День працівників радіо, телебачення та зв’язку для Олександра Григоровича – сімейне свято, адже і дружина, і дочка теж працюють у сфері зв’язку. 

Олександр Максимець – корінний житель нашого міста. Навчався в Острозькій середній школі №1. Закінчив професійне технічне училище за спеціальністю – механік з ремонту електропобутових приладів. Певний час працював вантажником на острозькому пивзаводі. У 1976 році Олександра призвали на 2 роки в армію, служба в якій теж неабияк вплинула на подальше становлення його професійного шляху. Адже там він отримав військову спеціальність – зв’язківець. Повернувшись зі служби, Олександр заочно закінчив Львівський електротехнікум зв’язку. І з листопада 1978 року почалися його трудові будні в острозькому Укртелекомі, які тривають й донині ось уже понад 30 років. Спочатку чоловік працював станційним монтером зв’язку, потім – електромеханіком, а починаючи з 90-х років – займає посаду інженера електрозв’язку.

Робота інженера вимагає уважності, відповідальності та компетентності на кожному кроці. Адже обов’язків у Олександра Григоровича вистачає: він організовує та забезпечує експлуатацію, технічне обслуговування й ремонт станційного та переговорного обладнання, комунікації зв’язку; здійснює технічний огляд та виконує необхідні вимірювання електричних параметрів апаратури та обладнання; забезпечує відповідність технічних параметрів апаратури, обладнання та каналів до установлених норм.  У випадку виникнення екстрених ситуацій, інженер електрозв’язку усуває пошкодження та аварії на обладнанні, розслідує причини їх виникнення, розробляє та впроваджує заходи щодо їх запобігання. Як розповідає чоловік, неодноразово бували випадки, коли доводилось працювати у нічні зміни, бо його викликали серед ночі, якщо траплялись якісь пошкодження обладнання. Пан Олександр вже з посмішкою згадує, коли в одній із таких ситуацій, за ним уночі на велосипеді приїжджала чергова.

Також Олександр Григорович веде журнал обліку пошкоджень абонентів радіоточок. Так, за жовтень було зареєстровано 50 звернень, переважно від жителів Острога. Адже за словами інженера, у селах радіо практично перестало функціонувати, і взагалі можна говорити про його ймовірний занепад в районі.

– Ми слідкуємо за трансляцією радіо в нашому місті. Раніше також включали по селах, але багато людей відмовляється, їм невигідні ті затрати. Якщо і просять встановити радіоточку, то переважно люди старшого віку. Але попри все, радіо мусить бути у нашому місті, тому що цивільна оборона передає сигнали, і у випадку надзвичайних ситуацій люди повинні отримати важливу інформацію, – розповідає Олександр Григорович.

Забезпечувати якісну та надійну роботу технічних засобів електрозв’язку – важка праця, але незважаючи на всі труднощі, Олександр Максимець дуже любить свою роботу. Інженер навіть провів мені екскурсію, на прикладах пояснив специфіку своєї діяльності, показав як працює станційне обладнання. Зізнаюсь, подекуди мене дивували глибокі знання, компетентність та професійність Олександра Григоровича у сфері зв’язку, що в сумі з його добротою і працьовитістю дали Острожчині мудрого фахівця своєї справи.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 47 від 15 листопада 2014 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 368 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]