Середа

24.04.2019

15:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Музейна збірка «Кобзарів» експонувалася в Нетішині

Музей книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника
м. Острога готує виставку, присвячену 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. В експозиції буде представлено унікальні «Кобзарі» ХІХ – ХХІ століть, які зберігаються у фондах закладу. 
 

Упродовж останніх тижнів, напередодні ювілею Тараса Григоровича, музей організовував кілька пересувних виставок. Про ту, яка експонувалася у Рівненській обласній бібліотеці, «Замкова гора» розповідала у минулому номері газети. І ось у вівторок, 11 лютого, аналогічна виставка була показана у Нетішині, в міському краєзнавчому музеї.

Старший науковий працівник Музею книги та друкарства Анатолій Хеленюк розповів, що представлену експозицію оглянули учні усіх шкіл Нетішина, педагоги, мешканці міста енергетиків та гості. Під час презентації виставки, на якій були присутні телевізійники і газетярі, завідувач Музею книги Світлана Позіховська розповіла для відвідувачів, що музейники Острога вже давно збирають різноманітні видання творів Шевченка. Є серед них унікальні, є такі, які сьогодні знаходяться у бібліотеках багатьох українців. Із приємністю вона розповідала, що є у збірці рідкісні екземпляри, старі і навіть щойно видані. Вже у фондах заповідника є «Кобзарі» 2014 року.

– Нові видання Шевченкового «Кобзаря», які поповнили фонди заповідника, дуже гарні й високої якості, – розповідає Анатолій Хеленюк. – Вони присвячені 200-річчю з Дня народження Тараса Григоровича. Звісно, придбати такі дорогі експонати за власні кошти заповідник не міг. Допомогли благодійники, які ще живуть серед нас, і за кордоном. Від імені всіх працівників заповідника, палких шанувальників книги, майбутніх відвідувачів Музею книги та друкарства висловлюю щиру вдячність громадянину Франції Камілу Саркізу (Тулуза), а також острожанам – Григорію Аршинову, власникам магазину «Колорит», товариству «Лізоформ Медікал». Будемо раді, якщо острожани збагатять збірку цікавими виданнями Кобзаря. 

Іван МОЧЕРНЯК

№8 від 15 лютого 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 228 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]