Субота

20.04.2019

19:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Музи зустрілися в старовинній вежі

Дійсно, в будівлі середньовічної Луцької брами минулої суботи, 29 листопада, вечірньої пори, зустрілися декілька муз: Історії, Танцю, Музики, Поезії та Образотворчого мистецтва. Гадаю, всі присутні при цьому, були приємно вражені мистецькій події, яка вперше відбулася у нашому місті. 

Почалась зустріч в Музеї книги і друкарства з надзвичайно цікавої та повчальної екскурсії, яку провів старший науковий працівник Державного історико-культурного заповідника міста Острога Анатолій Хеленюк. Причому Анатолій Сергійович наводив такі факти, які не часто почуєш від інших екскурсоводів. Запам’ятались його приклади з історії виникнення друкарства в Острозі, створення вишитого «Кобзаря», комплектації фондів, яскрава розповідь про мініатюрні видання, словники часів Гетьманату тощо.

Коли ж екскурсія закінчилась, на третьому поверсі, у великому залі усіх зустріли…. музиканти: Наталія Подколзіна (скрипка), Назар Халанчук (баян) та хореографи Оксана і Ярослав.

І тут екскурсанти перетворилися на старанних учнів: адже багато з них вперше танцювали полонез – можна сказати, королівський, урочистий бальний танець, який був обов’язковим при вечорах у багатьох поважних палацах. До того ж, звучав незабутній твір Міхала Огінського, що теж додавало урочистості тому моменту. І приємно було бачити, як впевнено наприкінці вивчення цього танцю польського походження виходили прекрасні дами й кавалери парами на паркет залу.

Потім перейшли до вивчення старовинного французького галантного танцю менуету, з безліччю реверансів, а насамкінець – до досить популярного в давнину та менш складного від попередніх – бранлю. Оцей, дещо гумористичний танок, з коливаннями, гойданнями, підкиданнями партнерші, без сумніву, всім запам’ятався найбільше!

І ще: в перерві між танцями присутнім було запропоновано повправлятися в поезії, точніше, в літературній грі – буриме – написанні жартівливих віршів-експромтів на задані слова. Як гадаєте, що було їм запропоновано? Ви вгадали: назви танців, в першу чергу – слово «полонез». Найкраще, на думку присутніх, з цим впоралася Тетяна Угрин, яка склала такий двовірш: «Ми танцюєм полонез в старовиннім замку…».

Була присутня непомітно ще одна Муза – яка допомагала творити малюнки. Вони зображали учасників дійства, майстерно, «по гарячих слідах», відтворені Наталією Павловською, викладачем художньої студії при Острозькій музшколі. Ті, хто мав бажання зробити собі приємне: лишити згадку про такий цікавий вечір, зображення себе або партнерші, міг вибороти цей твір на маленькому аукціоні. А малюнок, на якому було зображено не пари, а весь «танцзал», було подаровано на згадку працівникам Музею книги і друкарства.

Потрібно відмітити й тих, хто готував таку незвичну зустріч Муз. В першу чергу, це колектив Острозької дитячої музичної школи на чолі з її директором Наталією Балаушко, а також працівники Державного історико-культурного заповідника міста Острога. Звісно, вечір не відбувся б без тих, хто був його учасником, а це, без сумніву, передова частина інтелігенції нашого міста – представники органів місцевого самоврядування, керівники навчальних закладів міста, підприємці та інші. І не лише Острога. Думаю, що цей захід, який був організований вперше, буде мати своє продовження. А Луцька башта стає все більше і більше знаною не лише завдяки музейній експозиції.

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 50 від 6 грудня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 371 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]