Неділя

21.04.2019

21:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Музика ще й лікує!
Музика, як казка, музика – жива.

І не треба серцю будь-які слова.

В музиці – найвищі ніжні почуття.

В ній любов і туга, та саме життя.


Вже стало доброю традицією у перший день жовтня відзначати Міжнародний день музики. Це свято було призначене на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО з ініціативи відомого російського композитора Дмитра Шостаковича ще в 1975 році. Можливо, дата для святкування цього дня була обрана невипадково, оскільки осінь є улюбленою порою року багатьох видатних художників, музикантів та письменників. Осінь – красива і різноманітна, як сама музика.

Міжнародний день музики, звичайно ж, відзначають на концертах і музичних фестивалях. Це свято сьогодні святкують в усьому світі, оскільки для музики немає ні національних, ні релігійних перешкод. Традиційно на подібних заходах, організованих на честь Міжнародного дня музики, звучать безсмертні твори класиків світової музики.

Піфагор говорив, що музика єднає душу і тіло, розум і пристрасті, окрему особу із суспільством і світом. До того ж, будь-яка музична традиція певною мірою містить в собі певні погляди про час, простір і вічність, або про емоційне і розумне чи індивідуальне і загальне.

Вчені вважають, що людина завжди жила з музикою. Навіть у печерах археологи знаходять сліди найдавніших музикантів, які зображені на наскельних малюнках. Звучання тих мелодій, які вони відтворювали, нам не дано почути ніколи, але сучасна музика також здатна порадувати своїх шанувальників різноманітним соковитим звучанням, яке володіє величезною емоційною силою.

Комплексні наукові дослідження та численні історичні свідчення підтверджують, що танці, пісні та звукове інтонування з’явились набагато раніше, ніж мова. Це дає підстави припустити, що власне музика була первісною мовою людства.

Музика неабияк впливає на психіку і здоров’я людини. Її лікувальні властивості, цілющий вплив на людський організм було помічено світилами стародавньої медицини – Гіпократом, Авіценою. До наших часів дійшли відомості, що у Стародавньому Єгипті унісонний хоровий спів використовували як снодійний засіб.

Класична музика, джаз, рок і поп-музика – всі вони по-своєму впливають на нас, здатні породжувати емоції та почуття.

Класична музика (Моцарт) відрізняється зрозумілістю, елегантністю і прозорістю. Вона здатна підвищувати концентрацію, пам’ять і просторове сприйняття, стимулює мислення, допомагає зосередитися.

Музика романтизму (Шуберт, Шуман, Чайковський, Шопен) підкреслює виразність і чуттєвість, часто пробуджує індивідуалізм, націоналізм. Її краще за все використовувати для того, щоб активізувати симпатію, пристрасть і любов.

Музика імпресіоністів (Равель, Дебюсі) заснована на свободі музичних настроїв і вражень. Вона викликає приємні образи, як у снах.

Джаз, блюз і інші музичні і танцювальні форми, в основі яких лежать виразні африканські мелодії, можуть підняти настрій і надихнути, дати вихід радості, розсіяти сум, загострити гумор і іронію, підвищити товариськість.

Справжня музика здатна передаватись від серця до серця.

Справжня музика – це серйозні жанри: твори для симфонічного оркестру, камерних ансамблів, спектаклів. Вона здатна передати будь-які відчуття людини. Хтось з великих сказав, що всі види мистецтва прагнуть наслідувати музику, оскільки не мають у своєму арсеналі таких виразних засобів, якими володіє вона. Тільки музика здатна викликати в людини найтонші, піднесені почуття.

Існує такий вислів: архітектура – застигла музика. А якщо навпаки: Музика – дім, який зводиш поступово протягом життя?

Юлія ПОЛОНСЬКА, викладач музичної школи
Просмотров: 471 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]