Понеділок

20.05.2019

00:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На Івана Купала нічка мала…
З метою розвитку українського аматорського мистецтва, відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності, встановлення творчих стосунків між аматорами областей України та країн зарубіжжя щороку у місті Корець проводиться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Зелене Купало в літо упало».

У фестивалі брали участь фольклорні та фольклорно-етнографічні гурти, ансамблі української пісні, народні музики, ансамблі народного танцю, солісти-вокалісти з високим рівнем виконавської майстерності та сценічної культури.

На відкритті свята глядачам були представлені найяскравіші фрагменти купальських обрядів «Заквітчання Купала», «Перекори між дівчатами та хлопцями», «Обряд з нечистю» у якому остання потерпіла поразку та була вигнана зі свята, що дало змогу учасникам наступного дійства без перешкод пустити віночки та Купала на воду, а по заходу Сонця – запалити величезний Купальський вогонь. Дійство було захоплюючо-містичним, цікавим і неперевершеним.

Далі свої концертні номери представили гості фестивалю. Дитячий оркестр духових інструментів з міста Бихава Люблінського воєводства Республіки Польща вразив присутніх витонченою манерою виконання музичних творів польських композиторів, а коли зазвучала мелодія пісні композитора Василя Михайлюка «Черемшина», близько чотирьох тисяч присутніх заспівали її в унісон у супроводі оркестру.

Люблінський ансамбль польської народної пісні також приємно здивував публіку, заспівавши українську народну пісню «Місяць на небі». Щире виконання польськими колективами українських пісень заполонило душі і серця глядачів. У просторі довго лунали вигуки «БРАВО», аплодисменти вдячних глядачів були тривалими і бурхливими. Задоволені і щасливі були усі: виконавці – бо догодили господарям-українцям, і господарі фестивалю – за шанобливе ставлення до рідної української пісні, повагу до українського народу.

Колективи художньої самодіяльності Волині, Хмельниччини, Тернопільщини подарували глядачам незабутній концерт.

Місто Острог на фестивалі представляв Народний аматорський вокально-інструментальний квартет «Надія» (художній керівник – Заслужений працівник культури України Валентина Кузьменко) Центру культури і дозвілля.

Виступ «Надії» – неперевершений зразок краси і досконалості співочої майстерності. Мистецтво аматорського квартету відповідає запитам вимогливих сучасних слухачів, тому і не хотіли вони розлучатися з талановитим колективом. Українські народні пісні, виконані акапельно і у музичному супроводі, звучали зворушливо і ніжно. Тому з’явились у нашої «Надії» нові шанувальники і прихильники, тому житиме у серцях українців надія на вічне існування української пісні та наймелодійнішої у світі мови.

Фестиваль «Зелене купало…», найколоритніше та найцікавіше свято, тривав до пізньої ночі, яка усім видалась дуже короткою…

На знімку: квартет «Надія» (зліва направо) Роман Кобетяк, Наталія Бондар, Валентина Кузьменко та Віталій Хмарук.

Світлана ПАНЧЕНКО,
директор Центру культури і дозвілля
Просмотров: 525 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]