Неділя

21.04.2019

21:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На навчання та оздоровлення – в «Хаджибей»
Центр професійної реабілітації інвалідів на базі дитячого санаторію «Хаджибей» здійснює професійну підготовку інвалідів за наступними професіями: «оператор комп’ютерного набору», «швачка», «взуттьовик з ремонту взуття», «обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)», «радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури», «овочівник».  

До Центру запрошуються діти-інваліди для проходження професійної підготовки та соціальної реабілітації на 4,5 місяців з 03 лютого 2013 р. по 10 червня 2013 р. Для проходження професійної реабілітації та отримання свідоцтва державного зразка про професійну освіту на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України запрошуються діти-інваліди з 01 вересня 2013 р. Навчання триває 10 місяців (документи висилаються до 01 липня 2013 р.). Приймаються діти-інваліди, що закінчили 9-11 класів загальноосвітньої або спеціальної школи віком від 16 до 18 років.

У Центрі перебування, лікування, обстеження, професійне навчання інвалідів відбувається безкоштовно.

Учні проходять обстеження у фахівців дитячого санаторію «Хаджибей»: невропатолога, терапевта, психолога, офтальмолога, логопеда, лікаря ЛФК. Проводяться нейрофізіологічні та УЗ-обстеження. У Центрі розроблено 6 авторських програм щодо професійного навчання, адаптовані до дітей з ураженням нервової системи. Відповідно спеціальностям, створені майстерні для виробничого навчання, які обладнані сучасною технікою, професійними комп’ютерами, швейними машинами високого класу та класи для теоретичної підготовки.

Під час перебування в санаторії на навчанні учні знаходяться під постійним медичним контролем. Для кожного учня розробляється індивідуальний режим чергування занять, фізичного та психологічного розвантаження та здійснюється медико-соціальна реабілітація, яка включає методи діагностики: лабораторні, нейрофізіологічні, ЕЕГ, ЕХО-ЕГ, доплерографія судин мозку, УЗД, ЕКГ, обстеження психолога, логопеда, дефектолога.

Методи реабілітації: водогрязелікування (грязьові аплікації і компреси, лікувальні ванни, підводний душ-масаж, лікування контрастними температурами з використанням сауни), лікувальна фізкультура та масаж, рефлексотерапія, ортопедична корекція та протезування, стоматологічна допомога, лікування очних хвороб та корекція зору. Діти-інваліди знаходяться під наглядом психологів, відвідують індивідуальні заняття з логопедами, дефектологами. І все це на фоні кліматотерапії: прогулянки у реліктовому парку на березі лиману.

В корпусі для дітей обладнані побутові кімнати для самообслуговування, які оснащені пральною машиною, електричним чайником, холодильником, електроплитою. Обладнані санітарно-гігієнічні кімнати. Кімната відпочинку оснащена музичною та відео апаратурою. До послуг учнів кімната для психологічного розвантаження, а на території парку функціонують спортивні майданчики, клуб-студія. Однією з форм соціальної адаптації дітей в Центрі є культурно-масові заходи: відвідування музеїв м. Одеси, театрів, дельфінарію, цирку, організація вечорів відпочинку, розважальних та святкових заходів. Харчоблок санаторію забезпечує повноцінне 5-ти разове харчування дітей.

З учнями Центру проводиться правове консультування: роз’яснення Положення про робочі місця та працевлаштування інвалідів, питання протезування, пільги на житлові та комунальні послуги, медичне обслуговування, пільгове отримання транспорту, тощо. По закінченню проходження професійної реабілітації випускники отримують Свідоцтво державного зразка. Одержання професії дає дитині-інваліду можливість інтегруватись у суспільство та стати його повноцінним учасником. За даними з місць мешкання учнів Центру, 80% випускників працевлаштовані чи продовжують навчання в профільних ВУЗах. І все це безкоштовно.

Документи для направлення в Центр оформляються в управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради.

Контактний телефони для довідок: 3-00-67. Адреса Центру: вул. Санаторна, 1, с. Холодна Балка, Біляївського р-ну, Одеської обл., 67660 Дитячий спеціалізований клінічний санаторій «Хаджибей».

Леся ХОМИЧ,
головний спеціаліст по роботі з інвалідами управління праці та соціального захисту населення
№6 від 9 лютого 2013 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 311 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]