Понеділок

20.05.2019

00:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На острозькому Майдані…

Острозький майдан стояв до перемоги! Зміни в державі, зміни в місті – те, чого вимагали острожани разом зі всією Україною, стало можливим, близьким, реальним. Тому майдан 21 лютого був вже передостаннім – потреба в ньому відпала.  

Після спільної молитви та виконання гімну України організатори мітингу розповіли про останні події в країні, фактичну перемогу Майдану – про рішення парламенту України повернутися до Конституції 2004 року, дострокові перевибори Президента. Але й наголосили на тому, що головний майдан має стояти і далі, адже політикам, як ми пересвідчились, довіряти не можна, і доки не будуть виконані всі умови, ми маємо боротися.

Що ж до ситуації на Острожчині, то Микола Бендюк зі сцени зачитав заяву про звільнення із посади голови райдержадміністрації Василя Думи. Він привітав колишнього голову з таким рішенням і висловив думку, що ситуація в районі таким чином розрядиться та нормалізується.­

В Острозі була організована нічна варта, отже й вночі на майдані були люди. Виникали також і неприємні ситуації, коли «патрулювати» приходили і чоловіки напідпитку, які ображали представників самооборони. Тому міська рада прийняла рішення рекомендувати всім закладам обмежити в денний час і заборонити в вечірній і нічний продаж алкоголю. Воно було опубліковане у минулому номері нашої газети. До того ж координаційний комітет разом з райвідділом міліції вирішили дещо змінити склад нічних патрулів. Тепер до кожної групи, яка патрулює місто, мав входити один представник міліції. Інакше групу вважали б такою, яка не має права на патруль, і може бути розцінена як провокатори.

Також організатори просили долучатись до автомайдану, адже хоча ситуація й покращилась, можливо ще буде потрібна допомога активістів. Бажаючі залишали свої координати у прес-центрі.

Голова райради Рустам Хутиз, перш ніж зачитати зі сцени проект рішень, які мали бути розглянуті на позачерговій сесії 22 лютого, оголосив про саморозпуск Острозької міської та районної організацій Партії регіонів.

Окрім очевидних необхідних рішень – засудження дій на той час діючої влади України, рекомендацій керівникам установ та організацій не застосовувати санкцій та не чинити перешкоди працівникам, які беруть участь у мітингах та акціях (повний текст ви можете прочитати на сайті районної ради), заслуховувались пропозиції громади. Один з мітингувальників запропонував внести зміни у текст рішень – вилучити звідти слова «президент як гарант Конституції», адже вони не відповідають дійсності. Також чоловік запропонував заслухати колишніх лідерів міської та районної організації Партії регіонів на предмет того, як вони відправляли острожан на антимайдан та тітушок. Виступаючий вважав, що вони мають публічно вибачатись перед людьми на колінах. Люди зустріли ці слова оплесками.

На сцені зачитали заяву керівника міської Партії регіонів Оксани Доброжанської, яку вона передала на мітинг. У заяві голова організації заявила, що за час свого існування міська організація Партії регіонів не порушувала існуючого законодавства. Натовп зустрів ці слова вигуками «Ганьба!». Також у заяві осуджувались терористичні дії влади та для примирення розпускалась міська організація.

Громада також вимагала розпуску міської та районної організацій Комуністичної партії, як такої, що за ідеологією близька до Партії регіонів та підтримувала злочинну владу.

Організатори закликали вирушати на Народне віче в Київ, обіцяли надати допомогу тим, хто хоче дістатись туди, але коштів на це немає.

У суботу, 22 лютого, відбулася позачергова сесія Острозької районної ради. Вона, як і попередня позачергова, була бурхливою. Було багато виступів і суперечок. Перед депутатами виступала Острозький міжрайонний прокурор Любов Ковальчук, яка пояснила, чому було здійснене подання до суду про відміну рішення райради та міськради щодо ситуації в країні, відповідала на інші питання. У кінці роботи сесії озвучив свою заяву про звільнення з посади голови райради Рустам Хутиз. Наразі обов’язки голови райради виконує Надія Дем’янчук.

Людмила ПАНАСЮК

№10 від 1 березня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 310 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]