П'ятниця

19.04.2019

10:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На підтримку Майдану

Смерть багатьох протестувальників на київському Майдані у вівторок, 18 лютого, провокації влади, застосування зброї силовиками, їх підступний напад на людей глибоко сколихнув острожан. Щоб підтримати патріотів у столиці України, рішуче засудити реакційні сили, мешканці міста прийшли на цент­ральний майдан Острога, організовували і проводили інші масові заходи. У них брали участь студенти і мешканці міста.  

Ще 3-4 місяці тому навіть в найгіршому сні не могло прийти таке, що кої­ться сьогодні. В Україні влада розв’язала справжню війну проти українського народу із застосуванням різної зброї, водометів, бойових автомобілів. Але це далеко не весь арсенал засобів, які використовує влада проти людей, яких вона назвала терористами (бо оголосили про початок антитерористичної операції).

Улюбленим методом нинішньої центральної влади – гідного правонаступника комуністичного режиму,  ще з часів безчинств енкаведистів, які знищували в наших краях повстанців – є брехня, провокації, підкуп, шантаж, залякування, погрози, побої та ін. Використовуючи такі методи, вони найбільше бояться правди. Саме її розповсюджують наші колеги – журналісти. За це їх вбивають, калічать, залякують, стріляють в очі. Зі ЗМІ відомо, що лише 18 лютого було госпіталізовано 6 журналістів, а колега з газети «Вєсті» В'ячеслав Веремій загинув від рук тих, кого пригріла біля себе влада. А всіх постраждалих журналістів навіть важко порахувати. І це жахливо!

Влада зробила все, щоб мирні протестні акції, які були організовані на підт­римку Євроінтеграції  Украї­ни, переросли у справжнє повстання. Побивши беззахисних студентів, молодь, які через 1-2 дні мали і спокійно  покинути майдан, влада розпочала криваву війну проти власного народу. Постає логічне питання – хто це зробив? У мене відповідь лише одна: у всьому винна та особа, яка, на превеликий жаль, займає у нашій державі нині найвищу посаду. Це розуміють абсолютно всі, навіть найзапекліші регіонали і комуністи, хоча ніколи в цьому не зізнаються.

На знак протесту проти дій і бездіяльності головного винуватця кровопролиття, всіх безчинств у країні, доведення її до громадянської війни і розколу, підтримуючи подіб­ні акції прогресивних колег з інших ЗМІ, я оголошую, що не знаю Президента на ім’я янукович. Більше того, прізвище «гаранта», всупереч всім правилам українського правопису, писатиму тільки з малої літери. Це мій особистий протест, попри можливий осуд навіть колег.

Я добре усвідомлюю на яку велику небезпеку наражаю себе. Центральна влада діє нахабно і безцеремонно. Складається враження, що янукович, нелюд у погонах захарченко й інше оточення ні Бога не бояться, ні людського прокляття, ні санкцій світового співтовариства, нічого. Вони знають лише грубу силу і на неї покладаються. Свідченням цього є цьогорічний Державний бюджет, у якому фінансування силових структур значно зросло, а на культуру, освіту, як завжди – що залишилось.  Але у такій ситуації, яка нині склалася,  я мовчати не можу. Сьогодні вирішується доля України, всіх людей, навіть тих «темних» зі сходу і півдня, наших регіоналів. Упевнений, що колись їх діти, внуки, правнуки захочуть жити не у державі зразку Північна Корея, а у  вільній країні. Сьогодні наше улюблене «моя хата скраю» дозволить реакції перемогти.

Слава Україні! Героям слава!!!

Іван ГЛУШМАН, член Національної спілки журналістів України

 

Долі нашої Майдан

Нескорений Майдан в пекельному вогні
Пече нестерпно так йому, тобі, мені.
Поранені, убиті… Кров і сльози скрізь…
О, «Беркуте» – хижак! На мирний люд не лізь…
Навіщо гнів і жах, така жорстока злість!?
Українонько, вставай!
Годі вже, рідненька, спати!
За страждання покарай
Тих, хто хочуть розіп’яти
Нашу волю, правду, слово…
Вистоїм обов’язково:
Наш нескорений Майдан –
Нам навіки Богом дан!
Знов на велелюдне віче
Україна рідна кличе…

Олесь УНДІР

№9 від 22 лютого 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 320 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]