П'ятниця

19.04.2019

18:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На поклик Вічного вогню…
Минають роки. Та не згасає пам’ять про тих, хто поклав на вівтар Великої Перемоги своє життя, здоров’я, молоді роки. В Острозі вже давно стало доброю традицією 9 травня згадувати героїзм визволителів, вшановувати їх, говорити про головні віхи тих буремних років. Не став винятком і цей рік. Мітинг-реквієм «Кличе Вічний вогонь», приурочений 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, традиційно відбувся на Братському кладовищі міста.

Ще до 10 години до центрального майдану міста звідусіль сходилися острожани, де формувалися колони працівників підприємств, установ та організацій міста, ветеранів, пенсіонерів і дітей. Міський голова Олександр Шикер та його заступники поклали вінок та квіти до обеліску в сквері ім. 40-річчя Перемоги. Із державним прапором, а також Острога і району на чолі, під звуки маршів і мелодій пісень на військову тематику, які виконував оркестр духових інструментів РБК, у святковому настрої люди із квітами, вінками, кульками вирушили до Братського кладовища. А там, ще до підходу основної колони, вже звучали пісні воєнних років, стояла почесна варта учнів військового ліцею.

Коли острожани і гості міста прибули на кладовище і зайняли свої місця біля могил, ведучі Ігор Войтко та Марія Погожевська, розпочинаючи мітинг, наголосили, що 9 травня ми йдемо у журбі до могил, де тихо сплять солдати. Вони у боях за Україну і свободу Європи полягли в ті далекі і тривожні дні, коли кувалась Перемога. За це назавжди будуть воїни-визволителі жити у пам’яті людській. Секретар міської ради Микола Добровольський оголошує мітинг-реквієм «Кличе Вічний вогонь» відкритим.

У своїх вітальних словах міський голова Олександр Шикер та голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума говорили про героїзм радянських воїнів, важкі роки фашистської навали, людську і матеріальну ціну Перемоги; вітали присутніх із Днем Перемоги; закликали пам’ятати про тих, хто здобув її для нас; дякували за мир, вклонялися ветеранам війни, які змогли прибути на урочистості і зайняли свої місця обабіч Вічного вогню.

Артисти міського Центру культури і дозвілля (Зоя Систалюк, Андрій Кривчук, Роман Лабутін, Андрій Осташ) в театралізованому епізоді показали згорьовану, у чорній хустині, солдатську маму і трьох її синів-воїнів. Двох із них жінка побачила у колонах і у момент короткої зустрічі вони зуміли їй розповісти про ситуації, у яких вони опинялися – у старшого вбили доньку, середущий – врятував пораненого друга. А ось молодший – загинув та перевтілився в обеліск. З ним мати спілкувалася, розмовляючи, йому вона вилила всю материнську біль і страждання, чим змогли перейнятися й учасники мітингу. У декого на щоці з’являлась сльоза…

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх загиблих і померлих після війни визволителів. Чітко карбуючи крок, під барабанний дріб, перший вінок до пам’ятника поклали військові ліцеїсти, а потім під мелодію незабутньої пісні «День Победы» квіти покладали всі інші учасники мітингу, дарували їх ветеранам війни.

Після урочистої частини всі бажаючі мали можливість скуштувати справжньої солдатської каші, яку смачно приготували працівники Острозького ДНЗ №2 «Веселка» завдяки підприємцям Неонілі Михайлівні Давидюк, Валентині Францівні Драчук, Богдану Михайловичу Ваколюку. Острожани, як і вся Україна, продовжили святкування у родинному колі, із друзями, неодмінно згадуючи тих, хто здобув для нинішніх і майбутніх поколінь мир і свободу на землі, заклав основи нашої незалежності.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 482 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]