П'ятниця

24.05.2019

15:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На презентації вчилися робити ляльки мотанки

У понеділок, 1 грудня, в Музеї книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога було відкрито виставку ляльок мотанок. Відкрила презентацію завідувач Музею книги та друкарства Світлана Позіховська.

Вона згадувала своє дитинство, ляльки, говорила про музей іграшки в Празі (один із найвідоміших у світі, де є 5 тисяч різноманітних іграшок), київський на Кловському узвозі (де є 15 тисяч експонатів), рекомендувала присутнім, а це були колеги із заповідника та Нетішинського міського краєзнавчого музею, учні Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, побувати там; про ляльку мотанку, як один із символів України.

На презентації виставки також вис­тупила директор Нетішинського міського музею Оксана Кононюк, директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало. Після їх виступів слово надали науковому працівнику національного природного парку «Дермансько-Острозький» Оксані Го­ловко.

Спершу вона подякувала працівникам Музею книги та друкарства за надану можливість організувати виставку ляльок. Потім розповідала, що займається виготовленням мотанок вже більше 2 років і це є її перша виставка; про різні ляльки із своєї колекції, їх призначення. В кінці своєї цікавої розповіді Оксана Головко запропонувала всім загадати бажання і виготовити ляльку мотанку Бажаниця. Для цього вона принесла різнокольорову тканину, нитки, стрічки, вату. Присутні дружно взялися до роботи. Під час неї панувала невимушена, творча і весела атмосфера. У підсумку усі хто працював поніс додому «Бажаницю» у надії, що загадані бажання збудуться.

Іван ПАВЛІВ

№51 від 13 грудня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 336 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]