Середа

24.04.2019

14:52

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На роботі обвинувач, а на полі – захисник
Заступника Острозького міжрайонного прокурора Володимира Баранчука з упевненістю можна назвати щасливою людиною. Він любить свою роботу та хобі, в яких досяг вагомих результатів. Його з нетерпінням очікують додому дружина та майже дворічний син…

Родом він з Рівного. Там здобув середню освіту в школі № 6. Потім отримав фах юриста у Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого (Харків) в інституті (факультеті) підготовки кадрів для органів прокуратури України. Можливо, путівці в життя сприяло те, що його батько працював у органах внутрішніх справ і завжди боровся із правопорушеннями та відстоював справедливість. Закінчуючи навчання, як і всі студенти, Володимир Баранчук був на практиці. Вочевидь молодий і здібний помічник слідчого прокуратури Рівного добре себе зарекомендував, сподобався своєму керівнику практики. В один з останніх днів практики студента юракадемії викликав прокурор міста і після короткої розмови з ним підписав подання на призначення Володимира Миколайовича на посаду помічника прокурора. Тож на останню сесію і державні екзамени він їхав уже як працівник прокуратури. Та на тій посаді довго не працював, уже через 2 місяці був призначений на посаду слідчого тієї ж прокуратури. Він каже, що ця робота йому більше подобалась. Трудився там 4 роки. А 20 липня 2009 року пішов на підвищення – був призначений заступником Острозького міжрайонного прокурора, де працює і тепер.

Як людині, не надто обізнаній в тонкощах роботи прокуратури, мене цікавило чим відрізняється робота слідчого прокуратури, помічника, зрештою заступника прокурора. Володимир Миколайович розповів, що в основному помічники прокурора працюють за напрямками наглядової роботи, наприклад, перевіряють чи дотримується законодавство у органах державної влади, на підприємствах, установах та організаціях, медичній сфері, освіті, з неповнолітніми та ін. У той самий час слідчий, в переважній більшості, займається розслідуванням кримінальних справ. Заступник прокурора у період відсутності керівника виконує всі його обов’язки, виступає у суді як обвинувач, захищає інтереси держави та громадян.

Однією з улюблених справ Володимира Баранчука, у якій він досяг вагомих результатів – є футбол. Як і більшість хлопчаків, у дитинстві залюбки ганяв м’яча у дворах, трохи тренувався у Рівненській ДЮСШ. Грав і за школу, і за факультет, і за академію, продовжує це робити і сьогодні. Він є одним із основних гравців збірної команди прокуратури Рівненської області. Вона виступає у щорічному чемпіонаті України з футболу серед атестованих працівників прокуратури. Змагання присвячені пам’яті колишнього прокурора Луганської області Володимира Солодкого.

Володимир Миколайович розповідає, що чемпіонат розпочався у 2008 році. Приємно відзначити, що команда Рівненської області неодмінно займала призові місця. В першому чемпіонаті посіли друге місце, наступного року стали чемпіонами, потім 2 роки поспіль фінішували третіми. Цього року в чемпіонаті грало аж 28 команд, зокрема команди Генпрокуратури, академії, воєнної прокуратури, областей та міст України. Ведучи боротьбу серед такої великої кількості команд, рівняни підтвердили свій клас, здобувши срібні медалі. Лише у фінальному поєдинку, у важкому і драматичному матчі, рівняни поступилися колегам з Одеської області. Безумовно, що це дуже хороший результат і значна доля успіху команди належить острожанам... Володимир Баранчук міцно закріпився у складі і надійно захищає лівий фланг. Там він здавна себе добре почуває, як лівша і надійно знешкоджує нападників суперника. Цього року медалі, кубки, подарунки та призи вручав призерам та кращим за амплуа заступник Генерального прокурора України. З його рук нагороди отримав ще один острожанин – Олег Костюк. Любителі футболу його знають, як гравця, який свого часу виступав багато разів за команди нашого міста, грає за одну з команд ІІ ліги обласного чемпіонату.

Готуючись до змагань, працівники прокуратури тренуються на полях і спортзалах Рівного, Здолбунова, Сарн по 2-3 рази на тиждень. Перед початком чемпіонату грають товариські матчі з півпрофесійними командами першої та другої ліг обласного чемпіонату. Значна роль успіху команди належить і керівництву обласної прокуратури, яка сприяє команді.

 Володимир Миколайович каже, що хоч за межами поля учасники чемпіонату дружать між собою, багато спілкуються, обговорюють навіть професійні проблеми, але спорт є спорт. Не обходиться без порушень, пенальті і навіть карток. Як футболіст, мій співрозмовник уважно спостерігає за грою українських і кращих світових команд. Неодноразово бував на грі київського «Динамо», «Металіста», «Вереса» та інших команд. Але на Євро-2012 побувати не вдалося. Тоді всі правоохоронні органи і прокуратура працювали в посиленому режимі і не пощастило побувати на жодній грі на стадіоні – спостерігав за перебігом першості з екрана телевізора.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 299 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]