Четвер

18.04.2019

20:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

На сцені і поза нею
На зміну відомим і досвідченим представникам культури нашого міста підростає молода і гідна заміна. Серед них – члени гуртка художнього читання Центру культури і дозвілля Острога Сергій Українець, Ігор Войтко та Богдан Шабаровський. Усі троє – ще студенти вузів, але їх виступи під час культурно-масових заходів в Острозі не раз хвилювали серця слухачів своєю щирістю, артистизмом та душевністю. Тому сьогодні розповідь „Замкової гори” про „дружбу” зі сценою цих юнаків і життя поза нею.

Сергій Українець в дитинстві дуже любив читати. Його улюблені книги – „Володар перснів” і цикл „Відьмак”. Очевидно захоплення книгами і привело юнака у гурток художнього читання. Сергій розповідає, що зазвичай тексти перечитує увечері, запам’ятовуючи, а на ранок вже їх знає. Каже, що виступи перед аудиторією завжди примушують трохи хвилюватися: чи то на сцені, чи просто на парі. Сергій навчається в РДГУ на психолого-природничому факультеті. На першому курсі він був членом студентської команди КВК, зараз – фізорг факультету, захоплюється ще і спортом. Цьогоріч вперше він брав участь у обласному конкурсі читців, присвяченому 198-ій річниці з дня народження Т. Г Шевченка.

– Виступати на сцені – це одне, а змагатися з іншими – зовсім інше. Я в таких конкурсах раніше участі не брав, тому і вирішив спробувати свої сили, – розповідає хлопець. – Так, я зробив багато помилок, але мене це, так би мовити, зачепило, дало стимул до подальших спроб наступного року.

Родина Сергія підтримує його у всіх починаннях. І з особливою приємністю він згадує такий випадок:

– Я виступав у школі, мама і менший брат Юра знали про це і прийшли подивитись мій виступ. Про їх присутність в залі я не знав. Аж потім, коли я повернувся додому, Юра обняв мене і сказав, що я молодчина.

А ще Сергій Українець цікавиться філософським репом і знає, що його патріотичне прізвище має коріння з Рів­ненщини.

Свій перший виступ на сцені Острога в ролі ведучого Богдан Шабаровський пам’ятає добре – це було минулого року на 8 березня. Тоді керівник КМЦ Острозької академії Дарія Швая на прохання директора ЦКД Світлани Панченко поцікавилась, чи він не проти долучитися до проведення заходів у місті.

– На сцені я ще зі шкільних років, були у мене і дуже невдалі виступи, коли просто хотілося піти зі сцени. Але зараз, маючи вже певний досвід, почуваюся на ній впевнено, – розповідає Богдан. – Допомагає в цьому внутрішнє налаштування. Я не концентруюсь на тому, що мене оцінять не так би, як я хотів. Коли є в залі людина, яка мені важлива, я інколи фокусуюсь на ній. Зазвичай роблю це рідко. Найкращий показник того, що роль ведучого мені вдається, те, що від моїх послуг не відмовляються. Але завжди є до чого рости, не має меж досконалості.

У студента ІІ курсу інституту права імені Оникія Малиновського Богдана Шабаровського головним залишається навчання, а ведення конкурсів, заходів, допомога в їх організації в КМЦ – це просто хобі. Він не пише віршів, прози, а читати художню літературу любить: твори Юрія Андруховича, Юрія Винничука, Франца Кафки, Альбера Камю. Улюблений письменник – Еріх Марія Ремарк.

Ігор Войтко нині навчається в університеті «Острозька академія» на спеціальності економічна кібернетика. Розповідає, що поезія, декламування – це вплив батька, а також вчителя української мови та літератури Миколи Герасимчука. Він ще в школі помітив творчі здібності юнака, тому досвід виступів і участі в конкурсах Ігор мав ще до того, як став членом гуртка художнього читання при ЦКД.

– Я мріяв бути актором. В 10 класі зайняв ІІ місце в обласному конкурсі читців і після цього мені запропонували вступати на акторські курси, – розповідає Ігор. – Однак тоді я не погодився, батьки порадили вступати на економічний, зараз шкодую. В академії я теж інколи беру участь у масових заходах, однак більше у місті.

Хлопець зізнається, що попри досвід виступів, інколи на сцені ноги трусяться, але це дає адреналін. Його любов до поезії підтримує бабуся. Інколи підказує щось онуку, тренує його. А свою пам’ять Ігор Войтко старається тренувати регулярно, без великих перерв. Його улюблений поет – Тарас Шевченко, поема «Гайдамаки». Тому і не дивно, що юнак є учасником конкурсу читців «Кобзарева струна не вмирає». Він і сам пише вірші, крім цього ще і футболом займається, важкою атлетикою і знаходить на все час, будучи 4-курсником вузу.

Останній виступ Ігоря – інвектива-пророцтво, яку він читав разом з Богданом Шабаровським під час мітингу, присвяченому 198-річниці з дня народження Кобзаря.

– Для мене таке дозвілля в задоволення, – каже співрозмовник. – Приємно, коли люди цінують художнє слово. А мені запам’яталось як після одного з виступів директор ЦКД Світлана Панченко підійшла до мене, обняла і сказала, що я молодець.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 498 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]